зображення_viber_2022-10-13_13-21-44-048 (1)
Залишилось зібрати 10950 грн

Восени 2022 року до Благодійного фонду “Квітна” звернулася хвора на рак грудей Галина Ковальова. У віці 67 років жінка стала внутрішньо переміщеною особою, оскільки її домівка на Харківщині вщент зруйнована. Вона ж сама ледь вижила в холодних сирих підвалах під час бомбардувань Харкова, куди поїхала лікуватися напередодні нападу росії. Сьогодні Галина живе в Дніпрі, де також проходить протиракову терапію і відновлюється від пережитого стресу.

Рак в житті Галини вперше “з’явився” у 2006 році під час планового мамологічного обстеження. Потім почалися роки лікування, адже захворювання періодично нагадує про себе. З того часу жінка пройшла 39 курсів хіміотерапії, повний курс променевої терапії, операцію, лікування гормональними препаратами і таргетною терапією. Увесь цей час Галину підтримує її єдиний син Ілля.

“В п’ять років Ілля серйозно захворів. Йому поставили діагноз неспецифічний виразковий коліт. Три тижні в реанімації лікарі боролися за його життя. Потім були місяці в лікарні й численні рецидиви. Відтоді головним завданням мого життя став порятунок сина, щоб моя дитина вижила і виросла психологічно здоровою та повноцінною людиною. А тепер він рятує мене. Ілля був зі мною, коли мені діагностували рак грудей, знаходився поруч після операції, доглядав під час хіміотерапій, ледь живою водив у підвал, коли знищували Харків у березні 2022 року. Він підняв на ноги усіх знайомих і незнайомих, аби вивести мене в Дніпро і покласти в лікарню, адже через нещодавню хіміотерапію, війну й місячне перебування в холодних сирих приміщеннях стрімко погіршилося моє здоров’я. Це дуже складно робити з його хворобами, але це мене врятувало”, — розповідає підопічна Благодійного фонду “Квітна”.

За 16 років ремісій та рецидивів підопічна БФ “Квітна” навчилася не боятися раку і в жодному разі не поступатися йому. Зараз вона проходить лікування, яке має закріпити вже досягнутий гарний результат, аби не дозволити хворобі знову повернутися. Через слабке серце та цукровий діабет медики підібрали для неї індивідуальний протокол лікування з протипухлинних препаратів, вартість яких становить 25 000 грн щомісяця.

“Довгий час я безкоштовно отримувала медикаменти в лікарні. Але після війни держава не в змозі забезпечити всі потреби онкохворих. Також не всі препарати мені підходять, хоча лікарі завжди намагаються допомогти і знайти альтернативний варіант”, — розповідає Галина.

Увесь час до повномасштабної війни жінка намагалася самостійно вирішувати свої проблемами зі здоров’ям, ніколи не скаржилась і не розповідала знайомим про свій діагноз. Ба більше, Галина активно займалася громадською діяльністю, підтримуючи інших онкохворих жінок, які перебували на початку свого лікування і не наважувалися на терапію.

Після нападу росії на Україну добрі справи, які здійснювала Галина раніше, повернулися до неї бумерангом: її та Іллю активно підтримували небайдужі люди, благодійні та громадські організації. “Я неймовірно вдячна всім людям, які прийшли на допомогу у найважчі моменти і зробили навіть більше, ніж могли. І в Харкові, і в Дніпрі. Хтось годував, хтось лікував, хтось дав прихисток”, — згадує жінка.

Наразі підопічна БФ “Квітна” знову потребує підтримки небайдужих людей, адже їй терміново потрібна фінансова допомога для придбання ліків. Втративши через війну все майно Галина може розраховувати лише на нас з вами!

Також по темі:

Добавить комментарий