Winter Clothing Drive Poster Template (1) -    PosterMyWall

Зима 2022/2023 року прогнозовано буде важкою для українців, адже росіяни цілеспрямовано руйнують енергетику України, намагаючись здійснити геноцид проти цивільного населення. Та щоб вистояти, маємо бути психологічно і фізично готовими до відсутності тепла, водо-, електро- та газопостачання, а також перебоїв з мобільним та інтернет зв’язком певний час.

Для людей, які не мають змоги обігріти свої домівки дровами та не забезпечені генераторами, ми зібрали основні поради, як зігрітися взимку в домівці, якщо кілька днів не буде електроенергії та тепла.

Раціонально використовуйте вікна. Окрім традиційного заклеювання щілин у віконних рамах, завішуйте вікна цупкою шторою або фіранкою для душу. Це чудово стримує холодне повітря біля вікна, не пропускаючи його в кімнату. Якщо є опалення, піднімайте штору над радіатором, щоб тепло гріло приміщення, а не вікно. В сонячні дні максимально впускайте промені до кімнати, повністю відкриваючи штори та тюлі.

Установіть тепловідбивний екран за радіатором. Будівельна або домашня фольга, встановлена між стіною та радіатором, відбиватиме інфрачервоні хвилі від батареї в бік кімнати, а не грітиме зовнішню стіну.

Застеліть поверхні. Підлога, застелена килимами, допомагає зменшити тепловтрати в приміщенні, адже цупкий текстиль повертає кімнаті накопичене тепло і водночас стримує надходження холодного повітря від бетону, кахелю чи іншої поверхні. Схожий ефект буде і від застелених м’якою цупкою тканиною холодних стільців та диванів.

Перебувайте в найтеплішій кімнаті оселі. За можливості “переїдьте” з холодних кімнат до тепліших. Двері до холодних приміщень зачиніть та обмежте користування ними. Також тримайте двері відчиненими з традиційно теплої ванної кімнати та кухні.

Готуйте. Додаткове тепло можна отримати від приготування страв на газовій плиті, а також після запікання їжі в духовці, після використання залишивши її дверцята привідкритими. Водночас бажано уникати приготування страв, які дають багато пари. Адже вологе повітря поглинає тепло, роблячи холод ще відчутнішим. “Підсушити” повітря можна, запаливши свічку чи газову конфорку. Але не забувайте провітрювати приміщення, аби збагатити його киснем і “вигнати” зайву вологу з кімнати.

Вмикайте лампи розжарювання. На відміну від економних світлодіодних та люмінесцентних ламп, які добре освітлюють приміщення, але є доволі “скупими” на тепло, лампи розжарювання випускають до 95% своєї енергії у вигляді тепла, гарно зігріваючи поверхні довкола.

Носіть теплий м’який одяг. Речі з байку, флісу чи велсофту чудово зберігають температуру тіла, легко перуться, швидко сохнуть і є доволі приємними на дотик. Зігрітися допоможуть термобілизна, домашній одяг (кінурумі), довгі халати тощо.

Лягайте спати в тепле ліжко. Нагріти постіль можна за допомогою гумової грілки або пластикової пляшки, наповненої гарячою водою.

Гарно харчуйтеся. Гаряча їжа та напої покращують кровообіг, метаболізм та наповнюють організм енергією, що допомагає зберегти тепло організму.

Та головне — діліться теплом одне з одним.

Добавить комментарий