World cancer daycancer awareness4th february -    PosterMyWall

Незважаючи на стрімкий розвиток науки і медицини, онкологічні захворювання досі є серед найбільш небезпечних захворювань, оскільки найчастіше хворобу пізно діагностують. А як відомо, раннє виявлення раку та вчасне проведення терапії є основними факторами настання ремісії. Важливою частиною ранньої діагностики є розпізнавання неочевидних симптомів, які можуть виникати під час розвитку ракового процесу в організмі.

Неочевидні сигнали організму, які можуть вказувати на рак

Онкологічні захворювання можуть мати спільні з іншими хворобами симптоми, що істотно ускладнює розпізнавання небезпечного захворювання. До таких “дзвоників” належать:

Втрата ваги без причини. Швидке схуднення на більше ніж 5% від загальної ваги без відомих причин або зусиль може бути ознакою онкологічного процесу.
Незвичайні зміни на шкірі. Поява нових родимок, вузлів, ущільнень або незрозумілих виразок на шкірі можуть вказувати на меланому та інші ракові захворювання.

Слабкість і виснаженість. Загальна слабкість, втома та знесилення, які не зникають після відпочинку, привід для звернення до сімейного лікаря та обстеження.

Зміни в апетиті та травленні. Різке зниження апетиту або постійні проблеми з травленням (нудота, діарея, закреп, вздуття) можуть бути ознаками онкологічних захворювань шлунку та кишківника.

Кровотеча не пов’язана з місячними. Кровотеча з будь-якої ділянки тіла, а також коричневі чи інші виділення в сечі або калі можуть бути тривожним симптомом.

Зміни в голосі. Тривала хрипота, біль у горлі або проблеми з ковтанням потребують обстеження у лікаря, оскільки можуть сигналізувати про рак горла.

Біль в животі або зміни в сечовипусканні. Тривалий біль в животі, порушення травлення, а також часті або болючі сечовипускання, можуть бути проявами пухлини у шлунку, сечовому міхурі чи статевих органах.

Тривалий кашель. Якщо після завершення грипу чи ГРВІ людина кашляє більш ніж три тижні, то потрібно звернутися о лікаря. Оскільки подібні симптоми зустрічаються при раку легенів та лейкемії.

Звертаємо увагу, що один чи кілька з перелічених симптомів не є 100% підтвердженням раку у людини, але це є приводом для обстеження у лікаря.

Добавить комментарий