Дерматоонколог Інституту дерматокосметології доктора Богомолець Світлана Дячук поділилася з Благодійним фондом «КВІТНА» важливою і корисною інформацією про дитячу засмагу.

«Багато хто вважає, що дитина повинна дуже добре засмагнути, і це буде корисно для її здоров’я. Але тут є кілька проблем. Якщо дитина отримає хоч один опік, не буде жодної користі для здоров’я, імунна система може бути порушена, і ви тільки погіршите ту проблему, яку хочете виправити», — акцентує Світлана Дячук.

Дерматоонколог Інституту дерматокосметології доктора Богомолець розповіла, що випадки дитячої онкології шкіри стали значно частішими останнім часом: «Кожен день у мене на прийомі велика кількість діток, і я помічаю за останні роки значне збільшення онкології шкіри у дітей. На жаль, це факт. Якщо ми раніше бачили кілька випадків упродовж року, то тепер ми щотижня, останнім часом — щодня, зустрічаємося з дитячою онкологією шкіри. Я думаю, це пов’язано з кількістю засмаги, яку дітки отримують. Зараз багато дітей з батьками їздять у південні країни, батьки часто не стежать за тим, як дитина засмагає, діти отримують множинні сонячні опіки, і мені здається, це головна причина зростання онкології у дітей».

«Моя думка як експерта — кожен повинен обстежити своїх дітей на предмет нових родимок, на предмет переродження, особливо якщо у вашої дитини природжений невус — тобто родимка, яка присутня з народження або з’явилася у перший рік життя. Перед поїздкою — це обов’язково. Можливо, вам лікар дасть рекомендацію про якісь спеціальні заходи фотозахисту для дітей з таким видом родимок.

Пам’ятайте, що на курорті можна отримати сонячний опік не тільки на пляжі, а просто гуляючи, будучи на екскурсії або багато купаючись у відкритому морі, адже відображені від води промені можуть набагато сильніше ушкоджувати шкіру Вашої дитини і Вашу. Для дітей — більш серйозні заходи зі захисту шкіри — це обов’язково фотозахисний крем, одяг, яка прикриває основну частину шкіри, і головний убір. Адже діти більш уразливі, у них дуже тонка і чутлива шкіра. Не забувайте про це».

Добавить комментарий