still life with dairy products, milk, eggs, bread and chees on a vintage wooden background

Британські вчені оприлюднили нові дослідження про вплив вітаміну D на зниження ризику розвитку гострих інфекцій дихальних шляхів. Ці дані спровокували хвилю суперечок серед британських вчених: чи слід заохочувати пацієнтів вживати добавки вітаміну D, щоб знизити ризик розвитку гострих інфекцій дихальних шляхів?

Дослідники Лондонського університету Queen Mary стверджують, що їх висновки підтримують чинну фортифікацію харчових продуктів у Великобританії. Однак інша група вчених, які останнім часом ставлять під сумнів докази про корисний ефект вітаміну D, стверджують, що клінічно корисний ефект залишається невизначеним і вимагає підтвердження надалі.

Дослідники підрахували, що 33 людям потрібно було б вживати добавки вітаміну D для запобігання одного випадку гострої інфекції дихальних шляхів. При цьому вони встановили, що люди, які щодня отримують належну кількість вітаміну D без додаткових доз мають значно кращі показники захисних ефектів від інфекцій дихальних шляхів.
Також науковці стверджують, що результати дослідження підтвердили безпечність вживання вітаміну D і побічні реакції рідко траплялись.

Науковці пропонують поширити результати дослідження в регіонах, де є особливо гострий дефіцит вітаміну D, а також стверджують, що вживання добавок вітаміну — це суб’єктивний крок, однак збагачення продуктів вітаміном D може надалі показати гарні результати:

«Ми визнаємо, що населення в цілому не може бути вмотивованим, щоб приймати добавки вітаміну – ось чому ми наголошуємо на важливості збагачення харчових продуктів. Це ефективний спосіб підвищення рівня вітаміну D у населення,» – розповідає один з авторів дослідження Адріан Мартіно.

Також він додав, що програми вакцинації проти грипу мотивовані тим, що, коли хвороба є звичайним явищем, навіть незначне зниження захворюваності може мати значні переваги для суспільної охорони здоров’я. Програми фортифікації вітаміну D можуть також бути мотивовані за цим принципом, особливо з огляду на, те що ГРЗ є однією з основних причин тимчасової непрацездатності, звернення до медичних послуг і призначення антибіотиків.

Джерело: British medical journal

Добавить комментарий