Вчені з США на чолі з Ліндсі Колер (Lindsay N. Kohler) з Університету Арізони (University of Arizona) оголосили, що здоровий спосіб життя може суттєво знизити ймовірність розвитку деяких онкологічних захворювань. Свою роботу, що включає в себе аналіз 12 проведених за останні 10 років досліджень, наукова група опублікувала в газеті Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention.

Дані, з якими працювали фахівці, відбивали, як учасники вищевказаних досліджень (люди у віці від 25 до 79 років, переважно білі) дотримувалися рекомендації лікарів щодо запобігання розвитку раку. Ці рекомендації опубліковані, наприклад, на сайті Всесвітнього фонду вивчення раку (World Cancer Research Fund International): займатися спортом не менше півгодини в день, контролювати вагу, не вживати алкоголь, висококалорійну їжу і напої, що містять багато цукру, намагатися їсти менше солі і червоного м’яса, а більше — фруктів, овочів, бобових культур і круп. Команда Ліндсі Колер простежила взаємозв’язок між тим, наскільки можливо було поява певного виду онкогологіческіх захворювань в залежності від того, як респонденти відповідають цим вказівкам.

З’ясувалося, що хоч ведення здорового способу життя і не гарантувало повну стійкості до раку, так як крім факторів, на які люди мають вплив, є ще, наприклад, генетика — але ризик захворіти у тих, хто дотримувався рекомендації, був значно менше (на 10 -45%). Смертність від уже з’явився захворювання у прихильників здорового способу життя також була нижче — на 14-61%. Серед тих, хто правильно харчувався і займався спортом, рак грудей зустрічався рідше на 19-60%, рак ендометрія — на 23-60%, колоректальний рак — на 27-52%. На розвиток раку яєчників або простати здоровий спосіб життя майже не впливав, залежність між проходженням рекомендацій і появою раку легенів варіювалася в різних дослідженнях. В одній з наукових робіт говорилося, що жінки, які дотримувалися хоча б 5 правил із зазначених, хворіли на рак грудей на 60% рідше, і кожне вказівку зменшувало ймовірність розвитку хвороби на 11%.

«Якщо ви дотримуєтеся цих правил, то знизите ризик розвитку раку або смерті від цього захворювання, хоч і не зведете його до нуля, — резюмувала Ліндсі Колер. — Крім того, дотримання цих рекомендацій веде до більш здорового життя в цілому, що, в свою чергу, знизить ймовірність поява інших серйозних хвороб ».

джерело medicaldaily.com

Добавить комментарий