Сьогодні для все більшої кількості людей актуальним стає питання підтримки здоров’я — як фізичного, так і психологічного. І це чудово, що ми намагаємося стежити за собою і любити себе. Але, як показує практика, на жаль, багато поривів сходять нанівець упродовж першого місяця. І приблизно через півроку з’являється бажання знову «почати здорове життя з понеділка».

Фахівці стверджують, що так відбувається через різку зміну режиму життя і непідготовленість до цього. Як же почати вести здоровий спосіб життя так, щоб це стало нормою назавжди і не приносило жодного дискомфорту. Для цього потрібен етап підготовки, звички і деякі правила. Отже, про все по черзі.

2

Спочатку Ви повинні розуміти що і для чого Ви робите, простіше кажучи, потрібно поставити перед собою мету. Візуалізувати її, аргументувати всі позитивні сторони і труднощі, які можуть виникнути. Ви повинні розуміти, що здоровий спосіб життя — це довголіття Ваше і Ваших дітей.

Складіть перелік звичок, від яких Ви хотіли б позбутися. А також придумайте заміщення для цих звичок на перший час. Щоб етап переходу не був занадто складним і не спричинив зрив, потрібно придумати для себе альтернативу.

Зміна режиму дня теж має бути поступовою і плавною. Не вганяйте свій організм у стрес, тільки тому, що сьогодні понеділок і саме сьогодні потрібно почати жити абсолютно правильно. Змінюйте час свого сну, режим харчування і роботи поступово. Саме такий плавний перехід дасть набагато більше результатів, ніж різка зміна способу життя.

Заняття спортом — невід’ємна частина ЗСЖ. Але тут теж не можна у вир з головою. Починайте з ранкової розминки, тривалістю 15 хвилин, поступово збільшуючи навантаження. Згодом Ваше тренування буде вже 60-90 хвилин. Під час кожного тренування не забувайте про кардіо навантаження.

Не забувайте відпочивати. Заняттям для відпочинку може бути чим завгодно, що допомагає Вам розслабитися — піші прогулянки, йога, масаж, плавання або просто 10 хвилин у пінній ванні.

Головна запорука успіху та фундамент для гарного самопочуття — повноцінний сон. Для дорослої людини необхідний час сну — 8-10 годин, не менше. І досипати не можна. Не вийде спати по 3-5 годин в будні і цілий день в суботу, організм все одно буде виснажуватися. Тому варто розподілити свої робочі і домашні навантаження таким чином, щоб було достатньо часу на здоровий сон.

Вчені прийшли до висновку, що формувати звички набагато легше й ефективніше в чистому приміщенні. Тому підтримуйте чистоту будинку і на робочому місці, а також не забувайте робити регулярно вологе прибирання.

Хороше самопочуття і здоров’я — це наші думки і відносини з іншими людьми. Налаштуйте себе на позитивне мислення, розробіть план свого переходу на здоровий спосіб життя і легко змінюйте звички.

Будьте здорові!

Добавить комментарий