20_500x375

Використання гормональних контрацептивів може сприяти розвитку у жінок ракових пухлин молочної залози. До такого висновку прийшли датські вчені з Університету Копенгагена.

Були зібрані дані про майже два мільйони жінок від 15 до 25 років за період з 1995 року по теперішній час. За цей період серед них було зареєстровано понад 11,5 тис. випадків раку грудей. У тих, хто використовував гормональні протизаплідні засоби, на 20 відсотків частіше розвивався рак молочної залози в порівнянні з тими, хто ніколи не застосовував таких засобів, показало дослідження. Ризик розвитку хвороби підвищувався з віком, найчастіше хвороба з’являлася у жінок старше 40 років.

При цьому більш ранні роботи виявили, що прийом подібних засобів може фактично знизити ризик розвитку інших ракових захворювань (раку яєчників, раку ендометрія і колоректального раку).

Вчені заявляють, що необхідно терміново зайнятися розробкою контрацептивів новітнього покоління, які б не чинили на здоров’я жінок негативного впливу і не приводили б у результаті до появи онкології.

Добавить комментарий