2125096

Вчені розробляють вірусоподібні частки, що сприяють активації імунної системи для боротьби з раком. Вакцина нібито не тільки загальмує зростання пухлин, але і запобіжить утворенню метастаз.

Вчені Університету штату Мічиган розробляють вірусоподібні частки Qβ, що сприяють активації імунної системи для боротьби з раком. Про це повідомляє MedicalXpress.

Зазначається, що Qβ є бактеріофагом, тобто вірусом, що вражає кишкову паличку Escherichia coli. Дослідники збираються скомбінувати інфекційні частинки з асоційованими з пухлиною вуглеводними антигенами (TACA).

TACA є продуктом порушеного в ракових тканинах процесу глікозилювання, в ході якого залишки цукрів приєднуються до білків або ліпідів. Пухлинні вуглеводні антигени також беруть участь в утворенні метастаз — вторинних вогнищ злоякісного новоутворення.

За комбінації Qβ і TACA такі імунні клітини, як Т-лімфоцити, вчаться розпізнавати вуглеводні антигени на поверхні ракових клітин і знищувати останніх. За словами вчених, вакцина буде випробувана на собаках, які страждають на остеосаркому — тип пухлин кісток, що зустрічаються і у людей.

Дослідники впевнені, що вакцина не тільки загальмує зростання пухлин, але і запобіжить утворенню метастаз.

Добавить комментарий