Медики назвали сім поширених міфів про рак молочної залози, в які не можна вірити.
1. Бюстгальтер з кісточками провокує розвиток злоякісного новоутворення.
Вчені давно вже спростували це твердження. Дизайн, тканина, наповнювач у чашечках та інші частини бюстгальтера не впливають на здоров’я молочних залоз.
2. Ті, у кого великі груди, більше за інших ризикують захворіти на рак.
Онкологи відзначають, що розмір і форма грудей не мають відношення до раку молочних залоз.
3. Перша ознака раку грудей – опуклість, що утворилася через зростання пухлини.
Насправді це не так, спочатку з’являються інші симптоми, а вже потім людина може помітити, як виросла злоякісна пухлина. Найчастіше на шкірі молочних залоз з’являються висипання, ущільнення, різного роду подразнення й таке інше.
4. Мамографія один раз у рік подвоює шанси на розвиток пухлини, тому що молочні залози піддаються опроміненню.
Медики абсолютно не згодні з цим твердженням, навпаки, мамографія дозволяє вчасно діагностувати рак і вчасно починати з ним боротися.
5. Після мастектомії рак грудей не розвивається.
На жаль, і це неправда. У медичній практиці були випадки, коли після мастектомії жінки знову захворювали раком грудей. Тоді пухлина виростала на місці шраму від попередньої операції.
6. Якщо виросла пухлина в грудях, то у вас точно рак.
Насправді, все не так страшно й більше 80% жінок, які звернулися за допомогою до лікаря зі скаргами на ущільнення в грудях, були здивовані тим, що у них доброякісні утворення, що не так загрожують життю й здоров’ю, як злоякісні.
7. Силіконові імплантати – вірний шлях до раку.
Насправді, онкологи впевнені, що власниці натуральних грудей і «силіконових» мають ідентичні шанси на те, щоб захворіти на рак молочної залози.
З оригіналом статті можна ознайомитися тут: