35646439_10210061092722689_2053870704025141248_n

Найпростіший спосіб перемогти рак молочної залози – попередити його, або виявити і почати лікування на ранніх стадіях. Тому Благодійний фонд «Квітна» не лише закликає українок берегти своє здоров’я та розповідає як це робити, але й дає можливість пройти обстеження молочної залози безкоштовно. Жанна Овсяннікова стала однією з таких жінок. Вона взяла участь у конкурсі БФ «Квітна», поділившись важливою інформацією про жіноче здоров’я на своїй сторінці в соціальній мережі, й отримала можливість пройти обстеження в Спеціалізованому мамологічному центрі в Києві. Про свої враження від першого в її житті скринінгу жінка розповіла нам.

Що Вам відомо про огляд молочної залози?

Я знаю, що потрібно регулярно проводити самоогляд. Як це правильно робити бачила в інтернеті, але ніколи сама не робила. Я по натурі така людина, якщо виявлю щось у себе – можу сама надумати собі діагноз, замість того, щоб сходити до лікаря.

Але, на щастя, я ніколи не мала жодних проблем або больових симптомів у грудях. Тому думала: «Не болить – і добре».

Та й взагалі, я вважаю, що огляд повинен проводити фахівець, який це зробить кваліфіковано й правильно. Якщо лікарю щось не сподобається – він пояснить чому так і що з цим робити далі. Або ж лікар повинен показати, як правильно робити самоогляд, тоді це буде ефективно.

А Ви раніше бували на прийомі у мамолога?

Ні. Це було вперше. Але я знаю, що потрібно ходити до мамолога раз на рік і проходити обстеження. Це дуже важливо, тому що я бачила, які можуть бути наслідки після раку грудей.

Звідки Вам відомо про наслідки раку молочної залози? Хтось із Ваших близьких або знайомих хворів онкологією?

Я в інтернеті зустрічала багато інформації про рак грудей і у моєї свекрухи була онкологія. Я за нею доглядала, тому знаю, як це важко.

Вона вчасно не пройшла огляд у лікаря, і коли трапився рецидив – момент був упущений, і вже було пізно.

Взяти участь в конкурсі – було спонтанним рішенням або Ви вже планували пройти обстеження у мамолога?

Я випадково побачила конкурс у Facebook і відразу ж вирішила взяти участь. Це був як поштовх для мене. Я вже прийшла до того, що потрібно вчасно ходити до лікарів та піклуватися про своє здоров’я весь час, не доводячи до важких наслідків. А тут така акція – потрібно лише скористатися можливістю. Пощастить-не пощастить – спробувати потрібно.

Що Ви відчували, коли йшли на обстеження?

Мені трохи було страшно, але більше було цікаво. Цікаво що мені скажуть, що будуть робити, як це все буде відбуватися.

Тривога була, тому що я йшла на обстеження безкоштовно. В голові крутилося: «А раптом мені скажуть платити суму, якої у мене немає в наявності». Але як тільки я прийшла, дівчина в приймальні відразу мене заспокоїла і підтвердила, що це дійсно безкоштовно. Ну і сам центр дуже гарний, сучасний, мені було досить комфортно в тій обстановці.

Лікар був дуже акуратним та уважним. Він все оглянув, розпитав, потім сам докладно пояснив і розповів про моє здоров’я. Обстеження було абсолютно безболісним і дуже кваліфікованим. Також лікар мені розповів про важливість самоогляду і коли саме його необхідно робити.

Все добре і тепер я можу спокійно ходити з посмішкою на обличчі. Адже коли це знаєш – ти спокійний, настрій чудовий і немає поганих думок. Я обов’язково піду на наступний огляд через рік.

Хтось із Ваших знайомих раніше проходив обстеження у мамолога?

Ні. Але я думаю, скоро почнуть перевірятися. Після огляду я приїхала до Харкова й розповіла молодшій сестрі з подругами про свої враження та як це важливо. Деякі з подруг задумалися, а моя сестра сказала, що теж піде до мамолога. Вона – мама двох дітей і хоче бути впевненою, що у неї все гаразд.

Як Ви вважаєте, чому такий низький відсоток українок регулярно обстежується у мамолога?

Інформації мало. Питання інформування повинно бути поставлено на державному рівні: про це потрібно пояснювати в школі, проводити роз’яснювальні програми для старшокласниць і студенток. Але подавати інформацію дозовано й цікаво.

Вартість процедури теж впливає на рішення українок пройти обстеження. Хоча вона не дуже дорога, але ми не звикли витрачати гроші без вагомої на те причини – навіть у профілактичних цілях.

Думаю, якщо б первинний огляд був би безкоштовним або хоча б гривень сто – це однозначно б вплинуло на рішення дівчат і жінок піти до мамолога.

Також, багато жінок не йдуть на обстеження через сором’язливість. Огляд грудей – інтимна процедура й ще незвична українкам. А якщо лікар – чоловік, то це ще більше зупиняє жінок.

А яка у Вас була реакція коли Ви побачили, що оглядати буде чоловік?

Я не боялася, так як мій гінеколог теж чоловік. А взагалі, я навіть з гумором до цього поставилася і потім ми з чоловіком ще жартували з цього приводу. Боятися тут нічого. Коли питання стосується здоров’я – стать лікаря не має значення.

Я вважаю, що обстеження молочної залози має бути такою ж обов’язковою процедурою, як і відвідування гінеколога, стоматолога та терапевта. Якби обстеження у мамолога було б обов’язковою графою в карті медогляду – це був би великий плюс.

Що Ви порадите українським жінкам, які поки сумніваються проходити обстеження молочної залози?

Сходити до лікаря один раз на рік – це не так страшно, як наслідки, які можуть бути потім. Адже коли людина захворює, то перше про що вона думає це: «Якби я на рік раніше, на місяць раніше звернувся до лікаря – я б вижила». Потрібно зробити так, щоб ці слова ніколи не з’явилися в голові. Не можна впускати шанс бути здоровою.

Добавить комментарий