Мамографія врятує від раку

Більшості жінок старшого віку мамографію рекомендують робити раз на три роки. Але жінки з щільними грудьми знаходяться в групі ризику розвитку раку молочної залози, тому американські вчені порадили їм обстежитися щороку.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Annals of Internal Medicine, повідомляє, що щорічний скринінг пов’язаний зі зниженням кількості смертельних випадків молочної залози для жінок з щільними грудьми. Але що таке щільна груди?

Щільними вважаються молочні залози, в яких багато фіброзної тканини і мало жиру. Виявити пухлини в таких грудей складніше, тому жінки з повними грудьми піддаються більш високому ризику розвитку раку.

Щільними вважаються молочні залози, в яких багато фіброзної тканини і мало жиру. Виявити пухлини в таких грудей складніше.

Раніше дослідники Вермонтского університету вивчили більше 200 тисяч маммограм, виконаних у 145 тисяч жінок у віці від 40 до 89 років. Проекції оцінили 83 радіолога, розділивши грудей на «надзвичайно щільні», «гетерогенно щільні», «помірно щільні» і «майже повністю складаються з жиру». Перші дві категорії кваліфікували як «щільні». При таких характеристиках ризик раку підвищується на 50%.

— Жінкам після 50 років з низькою щільність молочних залоз і відсутністю інших факторів ризику (ожиріння, цукрового діабету, гіпотиреозу, наявність раку у близьких родичів) скринінг показаний раз в 3 роки. А ось при високій щільності груди слід перевіряти частіше — раз на рік, — каже Емі Трент-Дітц з Університету Вісконсін-Медісон.

Обследование

У всьому світі рак молочної залози є найбільш поширеною злоякісною пухлиною у жінок. Ризик захворювання збільшується з віком, або при наявності такого ж діагнозу у близьких родичів (матері, сестри, бабусі).

Як правило, якщо мамографія виявляє підозрілу область, жінку направляють на томографію. Потім, якщо інформації як і раніше недостатньо, їй призначають біопсію. Якщо додаткові тести не підтверджують діагноз, результат мамографії вважається хибнопозитивним.

Фахівці стверджують, що скринінг кожні 3 роки може зменшити кількість хибнопозитивних результатів, біопсій і гіпердіагностики. Однак при високому ризику розвитку раку молочної залози обстеження слід проходити щорічно, незалежно від щільності грудей.

Джерело

Добавить комментарий