toshnota-pri-himioterapii-0-0

Стандартне лікування раку молочних залоз включає в себе: хірургічне втручання, хіміотерапію та променеву терапію. Але також, лікар може порекомендувати хворому додаткові способи терапії, які допоможуть знизити побічні симптоми й зміцнити захисні сили організму.

Природні методи сприяють поліпшенню загального стану здоров’я і є допоміжним у лікуванні раку.

Найбільш поширені природні методи лікування раку молочних залоз:

Голковколювання

Акупунктура може допомогти людині впоратися з симптомами і побічними ефектами, викликаними стандартними методами лікування раку молочних залоз.

Голковколювання може допомогти зменшити нудоту і блювоту, викликаних хіміотерапією, а також в деяких випадках і знизити біль.

Масажна терапія

Масажна терапія – це процес ручної стимуляції тканин шкіри й м’язів. Багато людей вважають, що це сприяє розслабленню, а також допомагає полегшити біль і поліпшити якість життя.

Масаж допомагає зменшити:

 • Стрес;
 • Тривожність;
 • Втому;
 • Депресію.

Тай Чі і Цзігун

Тай чі й цигун – комплекси вправ, які виникли в Китаї та засновані на русі. Обидві практики спрямовані на те, щоб рухати й врівноважувати природні енергії в тілі й приділяти особливу увагу диханню і медитації.

Ці методи можуть допомогти зменшити стрес і біль, поліпшити мобільність і психічне здоров’я під час лікування раку молочних залоз.

Біоуправління 

Біологічний зворотний зв’язок –  вид терапії, мета якого – навчити людей визначати й контролювати певні мимовільні аспекти тіла, такі як частота серцевих скорочень, кров’яний тиск і м’язове напруження.

Під час сеансу біологічного зворотного зв’язку терапевт підключає до людини електричний пристрій, який забезпечує візуальні або слухові сигнали щоразу, коли в організмі відбуваються незначні фізіологічні зміни. Спостерігаючи за цими сигналами і реагуючи на них, людина намагається навчитися контролювати певні функції.

Деякі дослідження припускають, що біологічний зворотний зв’язок може допомогти людям з раком впоратися зі своїми симптомами й побічними ефектами лікування.

Спеціальна дієта

Дотримання певної дієти не вилікує рак, і люди повинні побоюватися тверджень, що це так.

Однак здорове, збалансоване харчування життєво важливо для загального стану здоров’я, а правильне харчування може допомогти підтримати організм під час лікування раку, зменшуючи втому від агресивних методів лікування.

Загальні поради щодо дієти включають в себе зменшення або обмеження таких продуктів:

 • Жирна їжа;
 • Солоні продукти;
 • Копчені або обвуглені продукти;
 • М’ясні напівфабрикати.

Натомість додати в свій раціон продукти, багаті вітамінами й мінералами, такими як цільнозернові, овочі та фрукти.

Добавки

Деякі хворі відчувають зменшення болю і покращення тонусу організму від вживання куркуми, зеленого чаю, ехінацеї, часнику й женьшеню в доповнення до здорової дієти.

Тим не менш, деякі добавки можуть мати побічну дію або погану взаємодіяю з іншими ліками, включаючи ліки від раку. Тому, перш ніж вживати сильнодіючі антиоксиданти, хворим необхідно порадитися з лікарем.

Конопля

Використання медичного канабісу допомагає зменшити такі побічні ефекти від хіміотерапії, як нудота і блювання.

Цілісні методи лікування

Деякі комплексні методи лікування знижують тривогу й інші пов’язані з психічним здоров’ям наслідки діагностики раку. До таких методів належать:

 • Медитація;
 • Ароматерапія;
 • Арт-терапія;
 • Музична терапія;
 • Танцювальна терапія.

Однак, як і перераховані вище методи, вони не лікують рак молочних залоз, а лише покращують загальний стан хворого.

Перш ніж почати застосовувати один або інший природний метод, хворому необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем, оскільки лікування раку молочних залоз залежить від багатьох індивідуальних чинників (тип раку молочних залоз, стадії і ступеня захворювання, вік, загальний стан здоров’я і особисті переваги людини) й не всім підходить.

Також лікарі акцентують особливу увагу на тому, що природні методи лікування можуть лише доповнити стандартні терапії, але не замінити їх.

 

Джерело:: MedicalNewsToday

Добавить комментарий