sekd-1226

Заміна вживання яловичого м’яса курячим знижує ризик розвитку раку молочних залоз, показали нові дослідження американських вчених.

Дослідники вивчили дані 42 012 жінок у віці 35-74 років. Команда стежила за учасницями протягом 7,6 років. За цей час 1536 жінок захворіли на рак молочних залоз.

Кожна учасниця дослідження надала детальну інформацію про себе: історію хвороби, сімейний анамнез, спосіб життя, харчування, зріст, вагу й демографічну інформацію.

Також вчені мали доступ до детальної інформації про споживання м’яса, включно з розмірами порцій, видом м’яса й способом його приготування.

Докладний аналіз показав, що у жінок, які вживають здебільшого червоне м’ясо, ризик розвитку раку молочних залози був на 23% вищим, ніж у тих, хто червоне м’яса їв найменше.

Але, якщо про шкоду червоного м’яса вже є багато інформації, то результати досліджень щодо впливу м’яса птиці на жіночий організм стали великою несподіванкою для вчених.

Вчені підрахували, що в учасниць дослідження, які їли здебільшого м’ясо птиці, ризик розвитку раку молочної залози був на 15% нижчим, аніж у інших жінок.

Навіть коли вчені врахували цілий ряд факторів, включно з расою, доходом в сім’ї, рівнем фізичної активності, сімейним анамнезом раку, споживанням молочних продуктів та овочів, фізичною активністю, індексом маси тіла, кількістю пологів і споживання алкоголю, результати все ще були значними.

Дослідники використовували моделі заміщення вживання яловичини на птицю і також помітили позитивну тенденцію щодо зниження ризику розвитку раку молочних залоз.

«Хоча механізм, за допомогою якого споживання птиці знижує ризик захворювання на рак молочних залоз незрозумілий, наше дослідження дійсно доводить, що заміна червоного м’яса на м’ясо птаха здатна знизити рівень захворюваності на онкологію грудей», – зауважив співавтор дослідження, доктор Дейл П. Сендлер.

Окрім потенційного впливу споживання м’яса, дослідники не виявили зв’язку між способом приготування м’яса й ризиком розвитку РМЗ.

 

Джерело: MedicalNewsToday

Добавить комментарий