breast-cancer-in-men-1-01

Онкологію грудей зазвичай називають «жіночим» раком, але це не так, оскільки чоловікам також діагностують рак грудних залоз і, на жаль, з часом кількість хворих зростає. 

Як повідомляє CNN, абсолютний ризик розвитку раку грудної залози у чоловіків – один на 833 осіб, у жінок – один на 8 випадків. Але якщо за останні 30 років виживаність серед жінок значно підвищилася, то більшість чоловіків із цим захворюванням помирають.

«Ряд досліджень показав, що рак грудної залози у чоловіків має тенденцію проявлятися на пізніх стадіях і має велику ймовірність метастазування до лімфатичних вузлів у пахвовій западині та по всьому тілу. Що значно гірше піддається лікуванню», – стверджує лікар Імін Гао, керівник досліджень, діагност-рентгенолог онкологічного центру Perlmutter у Нью-Йорку.

Найефективнішим методом виявлення онкології грудей у чоловіків є мамографія.

Дослідження показали, що основним фактором ризику для чоловіків є генетична мутація BRCA1 або BRCA2, а також ожиріння і вживання алкоголю.

Щоб не пропустити захворювання, фахівці рекомендую звертати увагу на такі симптоми, як виявлення ущільнення в грудях або в пахвовій западині, свербіж в районі грудей, лущення, виділення з соска або його утягнутість у грудну клітку.

Щоб знизити ризик розвитку раку грудної залози, чоловіки повинні підтримувати ідеальну вагу, займатися спортом і обмежувати споживання алкоголю, а у випадку виявлення хоча б одного із симптомів звернутися до лікаря.

Добавить комментарий