a04aa41a2e53d5f33f596eed8633f5e57c1b3be9

Завдяки американським благодійникам, у Тернопільському онкодиспансері відкрили сучасний безкоштовний мамологічний кабінет. Кошти на обслуговування дороговартісної техніки виділятиме обласна адміністрація.

Сучасний мамологічний кабінет з унікальним обладнанням відкрили 26 вересня в Тернопільському обласному онкологічному диспансері. Обстеження молочних залоз проводитимуть на потужному цифровому мамографічному комплексі Selenia Dimensions Mammography System.

Це обладнання в якості гуманітарної допомоги онкологічний диспансер отримав у червні цього року від благодійних організацій зі США «Радіологи без кордонів» та «Разом для України». Орієнтовна вартість обладнання становить пів мільйона доларів.

f071ab5f8db471a52ee9be2738840793c48912a6

«Для пацієнтів обстеження на мамографі буде безкоштовним. До речі, це було єдиною умовою американських партнерів, – зазначив очільник медицини області Володимир Богайчук. – Ми вирішимо на рівні обласної адміністрації питання фінансування обслуговування апарату.

Апарат, який наші партнери подарували Тернопільському онкодиспансеру, один з кращих рентгенологічних апаратів у світі. Якщо звичайні мамографи роблять лише знімок молочної залози, то цей мамограф з комп’ютерним томографом дає можливість робити знімки зрізами, пошарово. Це дає можливість кращої діагностики і дає можливість реально врятувати сотні життів. Це дуже потужне обладнання. Воно дасть нашим громадянам можливість отримати якісну медичну послугу», – розповів Володимир Богайчук.

«Кілька років тому партнери з цих двох організації дали нам обіцянку допомогти в скринінгу раку молочної залози і допомогли з отриманням такого мамографічного комплексу, який ми уже можемо представити, – зазначив головний лікар Тернопільського онкодиспансеру Леонід Шкробот. – Такий комплекс є унікальним, такого більше немає в Тернопільській області. Апарат може робити не лише мамологічні знімки, а й працювати в режимі комп’ютерного томографа для виявлення локалізації поцесу, і дає цифрове зображення, яке було для наших пацієнтів недоступним. Відтак це покращує рівень діагностики раку на доклінічних стадіях раку молочної залози.

d9b3067b5f8472f17250f32570e02555d2ea6201

Дуже цінним є те, що до нас завітали саме лікарі, які працювали на цьому обладнанні в Америці. Вони можуть не лише констатувати той факт, що їм і нам вдалося зробити, а й можуть дати посильну допомогу в навчанні нашого персоналу, показати тонкощі роботи, якісь технічні нюанси».

Це обладнання надзвичайно потрібне для Тернопільщини. Саме в мамологічному кабінеті онкодиспансеру щорічно обстежується понад 3 тисячі пацієнток, при цьому виконується близько 12 тисяч мамографій.

Мамографічне обстеження є основним інструментальним методом діагностики не лише злоякісних захворювань молочної залози, а й доброякісної патології і дозволяє проводити скринінг-обстеження ще на доклінічних стадіях, коли жінка навіть не знає про проблему. Таке обстеження дає найвищий результат в лікуванні раку молочної залози».

38cf1996bdbc9a75f16cc76470ba86e301f72fc9

На монтаж, калібрування та налагодження роботи мамографічного комплексу витрачено близько 45 тисяч гривень.

«Ми довго акумулювали кошти, щоб його встановити, були технічні проблеми, але за два місяці нам вдалося встановити це обладнання і налагодити його роботу і наші партнери це оцінили, – продовжує пан Шкробот. – Зараз апарат працює в тестовому режимі, на ньому обстежують по кілька пацієнток на день. А повністю – з видачею документа, з записом інформації на диск, мамограф працюватиме уже в жовтні. В день лікарі можуть обстежити 30-40 жінок – це його нормальне навантаження. Апарат неновий, але він пройшов на заводі повністю оновлення вузлів».

Щоб пройти обстеження на мамографі, потрібно лише направлення лікаря-онколога, мамолога чи гінеколога.

 

Джерело: 20minut.ua

 

 

Добавить комментарий