_105770411_p0704ryd (1)

Проект Self Harm, нова серія відомого фотографа Джона Ранкіна, демонструє, як сильно культура селфі викривляє реальність.

Для свого останнього проекту він сфотографував 15 британських підлітків, а потім дозволив їм відредагувати власні знімки так, щоб вони були ними повністю задоволені. Настільки, що навіть були б готові викласти їх у соцмережі.

І ось, що з цього вийшло.

Кожен із героїв фото возився зі своїми знімками і обробляв їх найпоширенішими способами: робив шкіру більш гладкою, ніс – тоншим, а очі – більшими. Ніхто так і не залишив власний портрет без змін.


Посмотреть эту публикацию в Instagram

For my latest series, Selfie Harm I photographed teenagers & handed them the image to then edit & filter until they felt the image was ‘social media ready’. People are mimicking their idols, making their eyes bigger, their nose smaller and their skin brighter, and all for social media likes. It’s just another reason why we are living in a world of FOMO, sadness, increased anxiety, and Snapchat dysmorphia. It’s time to acknowledge the damaging effects that social media has on people’s self-image. Thanks to: the incredible individuals that took part in the @Visual.Diet project; Jennifer, Felix, Alessandra, Maisie, Isaac, Seb, Beneditcte, Shereen, Mahalia, Eve, Siena, Tomas, Emma & Georgia. Also, @mimigray_ at @mcsaatchilondon, @marinetanguyart, @gemfletcher, @technicallyron & @justintindall on making this project come to life PLEASE NOTE The majority of subjects preferred their original image.

Публикация от Rankin Photography (@rankinarchive)

Проект Ранкіна – це ще один штрих до дискусії про вплив соцмереж на наші уявлення про те, як має виглядати тіло. Всі ми любимо виставляти себе у кращому світлі, але впродовж кількох останніх років додатки, які дозволяють кардинально змінити нашу зовнішність всього за кілька кліків, змушують непокоїтися.

За підрахунками дослідників, середній мілленіал впродовж свого життя зробить 25 700 селфі.

«Настав час визнати той руйнівний вплив, який соцмережі чинять на людську самооцінку», – каже Ранкін.

«Соцмережі перетворили кожного з нас в окремі бренди. Люди створюють іншу версію самих себе: фотографуються з ідеального ракурсу, з найвигіднішим освітленням в кадрі і видаляють усі недоліки. Поєднайте це з тим, що впливові блогери і знаменитості публікують нереалістичні фігури і обличчя – і у вас в руках є рецепт катастрофи».

Деякі знаменитості публічно говорять про загрози, які несуть в собі фотофільтри і додатки для обробки фото. Серед них – акторка Джаміла Джаміль.

«Чесно кажучи, я не в курсі, чи інвестують в усе це гроші пластичні хірурги, але слухайте: якщо ви постійно бачите, що на знімках у вас невеликий ніс, в якийсь момент вам може захотітися зробити так, аби він був невеликим не лише на фото. В будь-якому разі, не думаю, що все це йде на користь».

У 2017 році Instagram назвали найгіршою соцмережею з точки зору її впливу на психічне здоров’я – так відповіли опитані віком від 14 до 24 років. На другому місці — Snapchat. Обидва додатки – дуже фотоцентричні. Їхній вплив настільки сильний, що пластичні хірурги навіть виявили новий тренд серед потенційних клієнтів, які хотіли б, аби їх зовнішність була б схожою на ту, яка в них є у соцмережах.

22-річна Емілі каже, що часто користувалася додатками для обробки фото і зрештою задумалася про косметичні процедури. «Я користувалась ними щоразу, коли робила фото. Я ненавиділа своє підборіддя, тому іноді робила його трохи меншим, шкіру – більш гладкою, а зуби – білішими», – розповідає дівчина.

«Знаючи, як мої зуби можуть виглядати на фото, я захотіла, аби їх професійно відбілили. В ідеалі я б хотіла, дещо скоригувати своє підборіддя, губи і зуби, а також зробити ліпосакцію».

25-річний Бен зізнається, що використання фільтрів Snapchat допомагає йому підняти власну самооцінку. «Я дивлюся на себе і намагаюсь думати про свою зовнішність позитивно. Але все одно: з фільтрами все виглядає краще».

«Я замислювався над операцією – це б додало мені впевненості. Я думав про ніс, губи, вилиці. Але водночас хірургічне втручання мене лякає, тож я не буду витрачати гроші, поки не буду впевнений, що готовий до цього».

«Порівняння себе з іншими людьми – це те, що може сильно вплинути на наше ставлення до себе», – каже професор Дженніфер Міллс з Університету Йорка в Торонто. Її дослідження продемонструвало, що молоді жінки почувають себе гірше, коли бачать в соцмережах знімки інших жінок, які, на їхню думку, виглядають привабливіше за них.

«Нам дійсно треба навчати молодь тому, який вплив можуть чинити на них соцмережі. Є люди, які особливо вразливі до подібних речей», – каже професор Міллс.

Але як зрозуміти, коли постійне використання фільтрів – це вже ознака чогось серйозного?

«Всі ці фільтри – це щось дуже нове і, на мою думку, дуже небезпечне», – каже фотограф Джон Ранкін.

Джерело: ВВС

Добавить комментарий