Недавні дослідження довели, що дівчата, у яких депресія і стрес мають менші шанси завагітніти. Але як завагітніти, якщо заважає стрес — просто розслабиться і чекати довгоочікуваної вагітності.

Як гормон стресу заважає зачати дитину?

Багато дівчат не можуть завагітніти через різні причини, але ніхто не здогадувався, що одна з них — стрес. Вченими Оксфордського університету проводився тест на те, як адреналін і кортизол заважає завагітніти. Дослідження довели теорію про шкідливий вплив цих гормонів на жіночий організм. Щоб перевірити рівень стресу, у жінок брали слину на аналіз. Виявилося, що чим вище рівень альфа-амілази, тим менше шансів у дівчини зачати дитя. З 500 абсолютно здорових пар, які брали участь, 13% не пощастило завагітніти протягом року. Це і дозволило стверджувати про шкоду ферменту на жіночий організм.

Не так легко збити менструальний цикл, але всім дівчатам відомо, що може до цього призвести. Пережитий несподіваний сильний стрес здатний порушити цикл, через що зрушується час овуляції. Можна просто пропустити момент, коли можна зачати дитину, і все через гормонального збою в організмі. Сильні переживання, що виробляють в організмі гормони адреналін і кортизол, впливають на психіку. Неможливість зачаття може бути просто варіантом захисту від неприємностей в житті. У разі регулярних дрібних стресів організм звикає — зачати дитину реально. Але в разі пережитого великого горя (в результаті чого в організмі з’являється гормональна буря) у жінки відбуваються зміни, які заважають запліднення.

Що робити, коли стрес не дає завагітніти

Існує вислів «розслабся, і все вийде». Як не дивно, це єдине, що може допомогти. Стрес це психологічна проблема, і якщо вона заважає завагітніти, потрібно шукати причину його появи. Тільки благополучне вирішення проблем може привести твій організм в порядок і налагодити гормональний баланс. Якщо ж проблему можна вирішити (наприклад, смерть в родині або сильна травма), слід звернутися до психолога за професійною допомогою. Тільки розібравшись в собі можна перемогти депресію. Недобре зачинати дитини під впливом стресу, тому бажано залагодити всі серйозні проблеми ще під час планування вагітності.

Щоб знайти спокій, найкращим варіантом вважається подорож з коханим в романтичні місця. Відпочинь, розвійся, залиш усі свої біди і проблеми вдома, а в поїздку візьми тільки чоловіка і гарний настрій. Пару днів, проведених з чоловіком з любов’ю, розумінням і підтримкою, допоможуть відновити твоє душевну рівновагу і, як наслідок, налагодити твій гормональний баланс. У такій обстановці (якщо ти повністю здорова), забувши про всі проблеми, ти зможеш завагітніти. Необхідно навідуватися до лікаря при плануванні вагітності, якщо депресія і стрес заважають зачаття. Під впливом негативних факторів перед вагітністю тобі слід частіше навідуватися до лікаря, коли ти зачнеш дитини. Протягом всієї вагітності тобі необхідно зберігати повний спокій — ніяких нервів.

Добавить комментарий