_name - Сделано с помощью PosterMyWall (40)

Вже другий місяць поспіль українські родини «зачинені» у своїх домівках, де перебуватимуть ще принаймні  три тижні. Якщо на початку карантину родини раділи несподіваній можливості побути разом, то сьогодні «медовий місяць» у багатьох викликає оскому. Як витримати карантин і не зіпсувати стосунки з партнером журналістам Благодійного фонду «Квітна» розповіла психолог та психотерапевт Інна Жмайло.

Раніше наші почуття та думки зосереджувалися не тільки вдома, а і виходили за межі родини й реалізовувалися в роботі та спілкуванні з оточуючими: колегами, друзями і навіть незнайомими людьми у транспорті. Зараз більшість почуттів сконцентровано в тісних межах квартири, що, безумовно, може призводити до загострення стосунків у родині.

про мене 3

Як вберегти стосунки в родині, перебуваючи на карантині                             

/Заскучайте за коханою людиною/

В кожній сімейній парі партнери проводять час як окремо, займаючись своїми справами, так і спільно. В умовах карантину такі межі стираються, тому більшість часу подружжя проводить разом. Чоловік з дружиною не встигають скучити один за одним, що може викликати певне роздратування, виснаження стосунків, перевтому.

Необхідно знаходити можливість скучити один за одним, виокремлювати час лише для себе, займатися своєю справою і деякий час бути окремо, аби дати змогу своїм думкам і думкам партнера переключитися.

          /Налаштуйте механізм взаємної підтримки/

Аби створити комфортні умови для всіх членів родини, зупиніться, продумайте і обговоріть як рухатися далі, як перебудувати свій побут, як працювати онлайн, як вбудувати навчання дітей і роботу дорослих вдома в одну сімейну систему, щоб все працювало злагоджено, як годинник.

_23-2148184013

  /Визначте справжню причину роздратування/

Дискомфорт від самоізоляції, страх захворіти, фінансові виклики, втома від дистанційного навчання і роботи вдома – почуття, які здебільшого і є джерелом нашого роздратування, що ми часто виплескуємо на коханих.

Тому, усвідомлюючи справжні причини, які викликають психологічне напруження, ми можемо спрямувати на її вирішення.

                                   /Вирішуйте конфлікти/

Конфлікти оголяють проблеми і дозволяють вирішити їх. Звичайно, якщо людина намагається розібратися в ситуації, а не просто надати вихлоп своїм емоціям. Адже критерій  хорошого конфлікту – питання, яке розглядалося, вирішено.

Аби вирішити проблему, її потрібно перенести у площину обговорення, де розглядається не більше одного питання. Наприклад, якщо вас турбує фінансове питання, потрібно озвучити і розібрати з партнером лише його і нічого більше.

Screenshot_67

Також важливо у з’ясовуванні відносин не застосовувати взаємні звинувачування, на кшталт: «а ти завжди», «а ти ніколи» і тому подібне, оскільки образи лише загострюють ситуацію, а не сприяють її вирішенню.                           

                              /Спрямовуйте напругу в роботу і творчість/

Українці на генетичному рівні звикли знімати свою напругу роботою на землі. Це не лише емоційне розвантаження, а й енергетичний обмін. Якщо ж ваш карантин проходить у квартирі, а не на дачі, раджу спрямовувати накопичену напругу й перевтому в творчість: малювати, ліпити, вишивати, будь-що, аби із задоволенням.

               /Не перевантажуйте себе/

Перебування вдома здавалося б відкрило купу можливостей: вивчити мови, пройти он-лайн курси, завершити написання дисертації. А натомість ми стали менш працездатними і нова інформація нам заходить вкрай погано.

Перш за все, це пов’язано з роботою нашої психіки над опрацюванням кризи, в якій ми опинилися, а також авітамінозом та виснаженням організму, яке більшість людей відчувають щовесни. Також нам дуже не вистачає енергії  сонця і банального контакту з природою. Тому не варто зараз вимагати від себе забагато і. Слід дозволити собі робити те, що є посильним і подобається.

news_file_112300_5bd28c014ca7a

/Займайтеся тим, що вам до вподоби/

Пригнічення від ізоляції, невизначеність та нескінченні домашні клопоти виснажують більше, ніж фізично. Аби відновити свою нервову систему та «перезавантажитися» поставте свою активність на паузу й займіться тим, що вам дійсно до вподоби.. Або подумайте, як побудуєте свій бізнес після карантину. Спрямовуйте думки на ріст.

                              /Спілкуйтеся, це важливо/

Спілкування завжди було для людини цілющим. Розмовляйте з друзями, діліться своїми думками, почуттями, враженнями он-лайн або по телефону. Це дозволить відволіктися від проблем та пережити кризу.

 

Добавить комментарий