З моменту появи першого бюстгальтера в 1914 році ця частина жіночої білизни пережила безліч трансформацій і в багатьох випадках втратила свою головну функцію: підтримувати груди, «розвантажити» спину, захищати молочну залозу від травмування, пилу та інших зовнішніх факторів.
Сьогодні все частіше жінки використовують бюстгальтери в естетичних цілих: підняти і візуально збільшити розмір грудей, змінити форму грудей, покращуючи сексуальну привабливість жіночих форм.
Але в гонитві за красою, жінки часто вибирають незручну і навіть небезпечну е для здоров’я білизну.
Фактори ризику
Під час носіння тісного бюстгальтера грудна клітка і лімфатичні вузли, за якими з тканини залози виводяться пошкоджені клітини і токсини, стискаються. В результаті лімфатичний дренаж і рівномірний доступ крові до тканин порушується. Це сприяє розвитку патологій молочної залози, серед яких і рак грудей.
Також небезпечними можуть бути і бра з кісточками, викликаючи больові відчуття і травмуючи груди у жінок з фіброзно-кістозною мастопатією та маститами.
Будь-яку білизнуа, навіть найзручнішу неможна носити більше 12 годин поспіль, тим більше спати в ній.
Спортивні бюстгальтери не призначені для частого використання, оскільки вони перешкоджають нормальному кровообігу і лімфовідтоку. Тому не варто їх носити більше трьох годин поспіль.
Але особливо небезпечні для здоров’я грудей пушапи і так звані «невидимі» бра – силіконові наклейки на груди. Їх використання призводить до того, що молочна залоза перегрівається і потіє, підвищується її кровопостачання, а це може стати причиною активації аномальних клітин.
Існує також думка, що щоденне носіння бра «розслабляє» м’язи грудей і молочна залоза починає обвисати. Але доказів цього немає, оскільки з віком у всіх жінок змінюється структура тканини в грудях, а також і їх форма.
Бра необхідно вибирати за нагоди
- Для щоденного використання підійдуть бюстгальтери з натуральних тканин із застібкою на спині.
- Для інтенсивних фізичних вправ краще використовувати спортивні безшовні бра. Але тільки на період тренування.
- Пушап з силіконовими вставками перегрівають груди, а бюстгалтер із застібкою попереду заважає нормальному кровообігу і провокує болі в спині. Тому ці моделі підходять лише для особливих випадків, носити їх щодня протипоказано.
Правила здорового вибору
- Правильний бюстгальтер повинен злегка піднімати груди, не ускладнювати рухів, не залишати слідів на тілі, не заважати зробити глибокий вдих. Правильне положення його застібки – точно горизонтально на спині.
- До вибору тканини для бюстгальтера варто підійти відповідально. Для літа краще вибирати шовкову білизну, для зими – бавовняну, допустимі синтетичні добавки у вигляді лайкри або поліаміду в невеликих кількостях (до 30%).
- Білизну з кісточками рекомендовано жінкам з розміром чашечки більше С. Пластикові кісточки легше металевих і краще для носіння. Вони повинні бути щільно вшиті в пази, аби випадково не поранити молочну залозу при активному русі.
- Бюстгальтери без лямок не підходять для щоденного використання, особливо жінкам з великим розміром грудей (більше С). За рахунок своєї форми вони здавлюють лімфатичні вузли в пахвових западинах і провокують болі в спині. Правильні лямки – широкі, щільні, з можливістю регулювати довжину. Занадто тонкі лямки будуть упиватися в шкіру і неправильно розподіляти вагу грудей між грудним і шийним відділом хребта.
- Також обережно з кольорами білизни. Для яскравих кольорів часто використовують неякісні барвники, які можуть викликати алергію при контакті з чутливою шкірою грудей. Фурнітура у вигляді страз, мережив і намистин провокує дискомфорт і підвищує травмонебезпечність білизни.