name -    PosterMyWall (35)

Одним із найкращих та найбільш корисних підсолоджувачів є мед.

Чудовий смак меду забезпечують фруктоза, глюкоза і високий вміст цукру (70-80%), а корисним його роблять вітаміни В1, В2, В6, Е, К, С, каротин та фолієва кислота.

Найбільше меду українці збирають у серпні місяці, тому кінець літа та початок осені — ідеальна пора для його придбання. Також варто пам’ятати, що повний спектр корисних властивостей притаманний саме сирому меду.

Корисні властивості меду

Антибактеріальні властивості.

Особливо потужними в боротьбі з бактеріями та інфекціями є мед Манука та мед квітів деревовидного чагарника, які містять антибактеріальну речовину метилгліоксал, здатну убивати бактерії, стійкі навіть до антибіотиків.

— Протизастудні властивості.

Численні дослідження підтвердили результативність меду в боротьбі з кашлем у дітей. Окрім цього він заспокоює й покращує сон.

— Протимікробні та загоювальні властивості при шкірних захворюваннях.

Мед чудово себе проявив у комплексному лікування псоріазу, герпетичного ураження, опіків та діабетичних виразок.

Протидіарейні властивості.

Натуральний смаколик здатен полегшити прояви діареї, оскільки чудово блокує дії патогенних мікроорганізмів, а також збагачує організм калієм та стимулює збільшення вживання води, що особливо корисно при кишкових розладах.

— Кардіологічні властивості.

Мед є незамінним при лікуванні серцево-судинних захворювань. Вживання однієї ложки меду натщесерце щоденно допомагає укріпити стінки судин та знижує рівень шкідливого холестерину в крові.

— Протиракові властивості.

Дослідження показали, що мед Туаланг, мед з пилку дерева бджолиного рою Кемпес або Туаланг, руйнує клітини раку молочної залози, шийки матки та шкіри. Також він містить антиоксиданти, які боряться з окисними стресами та запаленнями, які провокують розвиток онкологічних захворювань.

Протигіпертонічні властивості

Антиоксидантні сполуки, що містяться у меді, здатні понизити кров’яний тиск.

Протипоказання і шкода меду

Через високу калорійність цей суперфуд не можна вживати великими порціями. Також мед — високоалергенний продукт, тому алергікам він протипоказаний. А цукри, на які багатий мед, негативно впливають на зубну емаль, тож після його вживання потрібно гарно сполоснути ротову порожнину.

Не варто давати цей смаколик і дітям до року, оскільки травна система немовлят часто не може впоратися із забрудненнями, які містяться в меді, хоча і у незначній кількості.

Джерело: НВ

Добавить комментарий