Завідувач центром сучасної мамології Лікарні ізраїльської онкології Lisod Андрій Жигулін розповів Благодійному фонду «КВІТНА» про специфіку лікування раку молочної залози.

Рак грудей — досить поширена проблема, це лідер серед онкологічних захворювань у жінок.

«Лікування онкології завжди має бути комплексним, максимально адаптованим до пацієнта, оскільки існує дуже багато факторів, які впливають на вибір лікування і його ефективність», — говорить доктор Жигулін.

Існують певні стандарти якості, які пацієнт повинен контролювати. Він повинен знати, що лікар йому пропонує, і не боятися ставити питання. Перелік запитань, які варто поставити лікарю, дивіться тут. Пацієнт повинен отримати спочатку оптимальне обстеження, визначити стадію раку (ступінь розподілу пухлини по організму) і обов’язково отримати гістологічне підтвердження пухлини (характеристики, які дозволять правильно підібрати лікування).

«Після обстеження з пацієнтом потрібно обговорювати послідовність і особливості кожного з етапів лікування — хірургія, хіміотерапія, променева терапія, антигормонального терапія, таргетна терапія і так далі. Існує світовий стандарт мультидисциплінарного підходу, тобто одна людина не може знати всі нюанси кожного з етапів. У цьому повинні брати участь фахівці різних областей і супроводжувати пацієнта на кожному етапі. Це повинен бути хірург-онколог, хіміотерапевт, радіотерапевт, патолог, фахівець діагностики — це повинен бути консиліум. Одна людина не може приймати рішення про ваше життя, це повинна бути група фахівців, які об’єднані однією ідеєю — допомогти пацієнтові максимально», — розповідає Андрій Жигулін.

Ви маєте право вимагати саме такого мультидисциплінарного підходу, щоб отримати максимально ефективний результат.

Благодійний фонд «КВІТНА» бажає всім залишатися здоровими!

Добавить комментарий