Дитячий уролог з Лондона успішно провів шість неординарних операцій

Ще дві архіскладні операції, які за кордоном коштують більше ніж 50 тисяч євро, проведуть навесні 2017 року

Приїзд до Львова, у Львівську обласну дитячу лікарню «ОХМАТДИТ», фахівця світового рівня, дитячого уролога клініки Грей Ормонд Стріт, керівника резедентури Королівського університету м. Лондона д-р Абрахама Черіана – це, безумовно, успіх, удача і для лікарів, і для маленьких пацієнтів. Хірурги мають можливість почути про сучасні підходи у лікуванні різних патологій у дитячій хірургії та урології й побачити їх застосування на практиці, під час операцій, а хворі дітки отримують шанс одужати, позбутися важкої вади, яка заважала повноцінно розвиватися.

Коли у Львів приїжджають спеціалісти світового рівня, то, звісно, для операцій відбирають дітей з вкрай важкими вадами, нерідко таких, яким допомогти можуть лише за кордоном. Але таке лікування там коштує десятки або й сотні тисяч євро, й батькам хворих діток зібрати таку суму неможливо. У Львові такі операції маленьким пацієнтам проводять безкоштовно.

Д-р Абрахам Черіан у Львові вже вдруге. Вперше він побував у нас навесні цього року. Ознайомитися з методикою лікування, за якою працює лондонський фахівець, до Львова приїжджали дитячі урологи з різних міст України: Києва, Одеси, Житомира, Херсона, Чернівців тощо.Крім того, він проконсультував понад 40 хворих діток з проблемами сечо-видільної системи і разом з львівськими хірургами успішно провів вісім надскладних операцій.

foto_-_2_2

Запросити до Львова фахівця такого рівня львівським медикам вдалося завдяки особистому знайомству. Торік на конференції у Польщі доктор медичних наук, професор кафедри дитячої хірургії Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького Андрій Переяслов познайомився з Абрахамом Черіаном і запросив його у Львів. І той прийняв запрошення.

Цього разу, зважаючи на свій щільний робочий графік, Абрахам Черіан зумів вирватися до Львова лише на три дні, але і за цей короткий візит вдалося зробити чимало. Лікар із Лондона поділився із львівськими колегами сучасними підходами у лікуванні гіпоспадій (вроджена аномалія розвитку статевого члена у хлопчиків), показав на практиці останній новітній підхід у проведенні такої операції (його автором є д-р Черіан), розповів про останні тренди ендоскопічної хірургії та урології тощо.

Доктор Черіан на базі ОХМАТДИТу проконсультував понад 35 дітей із хірургічною та урологічною патологією, які приїхали із різних областей України, навіть з Молдови, а також спільно із львівськими хірургами провів шість непересічних урологічних оперативних втручань, одна з них проводилась повторно у пацієнта із складною вадою розвитку лівої нирки. Операції проводили частково малоінвазивним (тобто малотравматичним) способом, за допомогою лапароскопії, частково відкритим. Під час відкритих операцій наносили мікрохірургічні шви, матеріал для якого тонший за волосину.

Нині маленькі пацієнти, яких прооперували, почуваються добре і фізично, і психологічно. Вони швидко одужують.

foto_-_3

Д-р Абрахам Черіан разом з львівськими хірургами також провів спільний консілярний огляд двох чотирирічних дівчаток, які народилися зі складними поєднаними аномаліями розвитку. У них − вроджена клоака. Для цієї патології характерно злиття прямої кишки, піхви і сечового міхура в один загальний канал. Суть операції полягає в тому, щоб роз’єднати їх. Це − дуже складна операція, і допомогти дівчаткам до цього часу можна було лише за кордоном. Батьки маленьких виходили на закордонні клініки й дізналися, що така операція коштує понад 50 тисяч євро. Зібрати таку суму для них нереально, навіть якщо продадуть останню сорочку зі себе. Тепер з’явилася надія, що ці операції проведуть дівчаткам у Львові навесні 2017 року. До складу операційної бригади увійдуть львівські й лондонські хірурги. Д-р Абрахам Черіан планує приїхати ще з двома-трьома спеціалістами з лондонської клініки Грей Ормонд Стріт.

Повідомляє портал

Добавить комментарий