Наш організм складається з маленьких блоків – клітин. Процес регенерації організму відбувається постійно, коли клітини відмирають – відновлюються нові.
Цей процес запрограмований створювати постійно здорові клітини, кожна з яких повинна виконувати певну природню функцію. При цьому існує імовірність збою, в цей момент клітина починає виконувати не властиві функції. Звичайно, це стосується і клітин у грудях.
Парадокси відбуваються різні, наприклад, клітина може створювати собі подібних, не відмираючи, а навпаки постійно поновлюючи цей процес і провокує створення «вузлика», ці соматичні клітини після збільшення їх кількості перетворюються в пухлину.
Рак молочної залози – вузликове формування, яке може утворитись у грудях жінки і нечасто чоловіка. При активному розмноженні або відмові від знищення новоутворення, пухлина з доброякісної перетвориться у злоякісну. Щоб уникнути цієї небезпечної і страшної хвороби, потрібно часто проводити самообстеження та перевіряти свій організм у медиків.
Існує умовний поділ жінок, котрі потенційно можуть захворіти на рак молочної залози, проте, якщо ви не можете себе віднести до перелічених нижче груп, це не означає, що ви в зоні безпеки і не захворієте на рак. Ніхто не застрахований.
По-перше, якщо ваші родичі хворіли на рак молочної залози то, імовірно, ця хвороба спадково може передатися вам, не важливо чи то ваша мама чи тітка.
По-друге, зважайте на вік. Підлітки та жінки до тридцяти менш схильні захворіти на рак. Статистика свідчить, що коли жінка старше, ризик захворіти вищий. Проте, наприклад, якщо жінка не народила до сорока п’яти років, то ризик утворення пухлини в молочній залозі зростає.
По-третє, кожен розуміє, що наш спосіб життя та харчування напряму пов’язані зі здоров’ям. Для того, аби виключити себе з імрвірної групи ризику, потрібно забути про цигарки та алкоголь. Також не можна вживати жирну їжу і при цьому обов’язково збільшити фізичні навантаження.
«Рак — не вирок. Головне — своєчасна діагностика й максимально швидке лікування. А разом із лікуванням ми вам збережемо і красу, і жіночність», — говорить пластичний хірург Сергій Дербак, один із провідних фахівців клініки пластичної хірургії та лазерної естетики «РоміТаль».
Часто на перших стадіях дуже важко самостійно виявити рак молочної залози. Адже вузликові утворення дуже маленькі, тому лікарі стверджують, що на першій стадії його можна вилікувати практично повністю. З іншого боку, жінка може виявити ущільнення в грудях, при цьому не відчуваючи ніяких больових симптомів. Якщо таке трапилось, потрібно негайно звернутись до лікаря та пройти мамографію та інші обстеження запропоновані спеціалістом.
Якщо ви виявили вузлики у молочній залозі, не панікуйте, пухлина може бути незлоякісною. Перелічені симптоми можуть свідчити про онкологію молочної залози:
— Припухлості у грудях та на соску;
— Зміна форми грудей;
— Зміна структури молочної залози;
— Витягнутий, постійно твердий сосок;
— Виділення зі соска жовтого або молочного кольору;
— Кров’яні виділення зі соска;
— Біль в певній частині грудей;
— Зморщена шкіра або навпаки витягнута(зазвичай буває в місці явної деформації);
— При піднятті руки вгору на молочній залозі можна побачити ямочку;
— Збільшені лімфатичні вузли в паховій зоні;
— Відчуття підпухлості в районі плеча.