name -    PosterMyWall - 2021-01-27T101914.710

У дослідженні цієї рідкісної групи пацієнтів, представленому в Американському коледжі кардіологів “Посилення допомоги серцево-судинній системі пацієнтам з онкологічним діагнозом”, було виявлено, що у пацієнтів-чоловіків з раком грудної залози часто виявляють серцево-судинні захворювання.

Дослідники з медичного центру у Вашингтоні провели ретроспективний огляд діаграми 24 пацієнтів чоловічої статі з раком молочної залози, які пройшли обстеження в медичних центрах. Пацієнтам було від 38 до 79 років, 42% афроамериканці, 29% кавказці, 4% латиноамериканці та 25% іншої національності. Половина пацієнтів мали сімейний анамнез раку грудей.

Більшість пацієнтів, а саме 79%, мали інвазивну протокову карциному, яка є найпоширенішим видом раку молочної залози. Інвазивна протокова карцинома виникає, коли рак розпочався в молочних протоках і поширився в навколишню тканину грудної залози.

Усім пацієнтам була проведена мастектомія, 4% з них отримували антрациклінову хіміотерапію, 8% отримували терапію HER2, 16% опромінення та 71% гормональну терапію. У шести пацієнтів діагностовано другу первинну злоякісну пухлину, а у трьох третю первинну злоякісну пухлину.

Дослідники виявили, що 88% пацієнтів мали надлишкову вагу, 58% мали високий кров’яний тиск і 54% мали високий рівень холестерину. Тахіаритмія, або аномально підвищений пульс, попередньо була у 8% пацієнтів, а ще у 13% пацієнтів розвивалася під час лікування. У двох пацієнтів виявлено зменшення фракції викиду або зменшення кількості крові, яку серце викачує з кожним ударом. У двох пацієнтів після лікування розвинулась серцева недостатність — хронічний стан, під час якого серце не перекачує кров так, як слід.

Досі лишається без відповіді питання про схожість і відмінність пацієнтів з раком грудної залози чоловічої та жіночої статі. На відміну від більшості інших захворювань, дані про рак молочної залози наразі базуються на історіях пацієнтів жіночої статі. Ми екстраполюємо дані пацієнтів жіночої статі із захворюваннями на рак молочної залози, застосовуємо його в рамках допомоги щодо серцево-судинних захворювань чи ускладнених станів у чоловіків із таким діагнозом”, говорять дослідники. “Однак насправді чіткої різниці досі немає. Наприклад, середній вік хворих на рак грудної залози чоловіків більший за середній вік жінок з таким діагнозом. Чим старше населення, тим більший ризик супутніх серцево-судинних захворювань. Також наразі невідомо, чи ризик кардіотоксичності від антрациклінової або HER-2 цілеспрямованої терапії більший чи менший у жінок і чоловіків з раком грудей. Дослідження триватимуть”.

На думку дослідників, висока поширеність серцево-судинних захворювань у пацієнтів-чоловіків з раком молочної залози вимагає подальших досліджень, щоб краще зрозуміти вплив попередніх захворювань серця на довгострокові результати для цих пацієнтів. Результати також наголошують на необхідності залучення кардіологів та кардіо-онкологів до лікування раку грудної залози у чоловіків через загальні фактори ризику та потенційні кардіотоксичні ефекти лікування раку грудей.

Джерело: Американський коледж кардіології

Добавить комментарий