name -    PosterMyWall - 2021-03-24T225147.833

Згідно з канадським дослідженням усвідомленість може значно покращити сприйняття мозком болю у жінок, які одужали після раку молочної залози. Отримані дані свідчать про те, що восьмитижневе тренування усвідомлення може зменшити емоційну реакцію на біль.

Нагадаємо, що усвідомлення — це стан, в якому людина фокусується на переживанні справжнього моменту, не залучаючись до думки про події минулого чи майбутнього.

Після лікування раку молочної залози майже половина жінок відчувають невропатичний біль, спричинений пошкодженням частин нервової системи. Такий вид болю важко піддається медикаментозному лікуванню, а опіоїдні ліки можуть викликати наркотичну залежність.

Мета тренування усвідомленості — навчити розум сприймати біль, а не боротися з ним чи контролювати його.

Упродовж останніх кількох років ми багато чули про те, що усвідомлення, допомагає людям розслабитися та почуватись краще”, — розповідає Андра Сміт, доктор філософії, співавтор дослідження та професор Університету Оттави. — “Якщо усвідомлення можна використати для допомоги при невропатичному болю, то жінки почуватимуться краще, не відчуваючи такого руйнівного болю”.

Щоб перевірити цю теорію Сміт та колеги розробили дослідження, в якому взяла участь 21 жінка. Всі учасниці пережили рак молочної залози. Вони були розділені на дві групи: 10 жінок потрапили до контрольної групи очікування, а решта 11 — до восьмитижневого курсу тренування усвідомленості (MBSR).

Напередодні та після дослідження учасниці обох груп пройшли анкетування, де оцінювали ступінь та кількість болю, який заважав їхньому повсякденному життю. Наприкінці дослідження у контрольній групі больовий синдром залишився на попередньому рівні, а в групі MBSR він із середнього балу 4,08 знизився до 2,98. А також у цій групі підвищився ступінь усвідомленості із 119, 09 до 136 балів. В контрольній групі оцінка усвідомленості суттєво не змінилася.

Емоційність також знизилася в групі MBSR після курсу, тоді як у контрольній групі не спостерігалося значних змін.

Також після восьми тижнів дослідження учасницям зробили МРТ мозку. У жінок в групі MBSR спостерігалося зниження активності в частинах мозку, які допомагають регулювати біль та емоції. У контрольній групі помітних змін у мозковій діяльності не виявлено.

Наші результати демонструють значне покращення здоров’я мозку, а також сприйняття болю”, — стверджує Сміт. — “Ми бачимо, що в мозку відбуваються фактичні зміни та те, як людина може змінити свою реакцію на біль”.

Загалом результати дослідження “вказують на позитивний широко розповсюджений нейрофізіологічний вплив, який можна інтерпретувати як зміну сприйняття, уваги, емоційної реакції та очікування болю”, — зазначили дослідники.

Хоча для перевірки результатів необхідні додаткові дослідження, науковці наголошують на важливості надання пацієнтам немедикаментозних варіантів, таких як тренування усвідомленості, для полегшення болю.

 

Джерело: Brest Cancer News

Добавить комментарий