«Онкологічне захворювання — це дуже великий стрес. Починаєш жити в постійній напрузі вже у момент, коли дізнаєшся, що у тебе є пухлина — ще не знаючи точно, доброякісна вона чи ні», — розповідає Наталія Миронова, переселенка з Луганська, яка бореться з раком молочної залози.
У долі цієї жінки трапилося відразу кілька переломних моментів. Війна відібрала будинок Наталії — вона з сім’єю жила в нині окупованому Луганську. І в цій страшній життєвій ситуації жінка почула діагноз — рак грудей. Для Наталії це був сильний удар: «Такий великий стрес, що життя ділиться на «до» і «після». Напевно, я можу це порівняти з секундною смертю на столі хірурга».
Завдяки своїй силі волі та підтримки близьких Наталя не опустила руки і не здалася, а навпаки зібралася і відразу почала діяти.
«У мене хвороба спадкова — в такому ж віці захворіла моя мама. Але мама не вижила. І моя мета була — тільки одужати. Я вирішила, що, якщо я хочу якийсь інший результат, значить і робити я повинна щось інакше. Мама не хотіла робити операцію, їй дуже шкода було розлучатися з грудьми. І з певного боку я її розумію, для жінки це дуже складно — втратити молочну залозу, волосся, — розповідає Наталія. — Як я сказала, я вирішила діяти не так, як мама. Я все робила миттєво. У такій ситуації важлива кожна секунда. Я не чекала ні годину, ні тиждень, ні рік. Відразу записалася до онколога. Я намагалася зробити все якомога швидше, щоб позбутися цієї страшної хвороби. Я сама наполягла на видаленні обох грудей, тому що є велика ймовірність поширення онкології на здорову грудь. Я просто не була готова переживати цей стрес ще раз. Це дуже складно і морально, і фізично, і матеріально».
«Операція у мене пройшла 30 грудня. Оскільки я хотіла зробити все дуже швидко, то найближча можлива дата була напередодні Нового року. Новий рік ми з чоловіком зустріли в палаті. Мені в клініці сказали, що після операції пухлина вирушить до Німеччини, і за результатами досліджень призначається курс лікування. Потім була хіміотерапія. Вона включала в себе кілька етапів і кілька ліків. Перша — найсильніша, коли волосся залишалося на подушці — 4 рази раз на місяць. Потім ще одні легші ліки, але щотижня. А вже після цього провели повне обстеження, і опромінення».
Після опромінення Наталії пройшов рівно місяць. Зараз жінка ще відчуває слабкість, але намагається якомога швидше прийти в норму і продовжити лікування, яке, вона впевнена, призведе до повного позбавлення від хвороби і такого бажаного висновку медиків: «Ви здорові». Наталія намагається реалізувати себе у всіх творчих проявах. Крім своїх обожнюваних орхідей, жінка займається живописом, вітражем і багато чим іншим. І, пройшовши складний етап лікування від раку молочної залози, вона з упевненістю говорить, що немає кращого лікування від раку, ніж його запобігання. Українка поділилася своєю історією і закликає всіх представниць прекрасної статі стежити за своїм здоров’ям і постійно проводити обстеження.
«Якщо є загроза, я вважаю, краще заздалегідь видалити молочну залозу, не чекаючи хвороби. Наприклад, як це зробила Анжеліна Джолі — всесвітньо відомий приклад. У будь-якому випадку, потрібно постійно обстежуватися всім жінкам, у яких навіть немає схильності або спадковості.
Я хотіла заздалегідь видалити груди, щоб себе вберегти. Це було ще в Луганську, в 2011 році. Я готувалася, що після 40 років мене чекає таке захворювання, намагалася підготуватися. Але життя склалося так, що весь час це відкладалося — спочатку у мене були великі проблеми зі здоров’ям сина, потім війна нас позбавила дому. У 2011 році я не знайшла лікаря, який би зробив мені цю операцію. Може, звичайно, я не дуже наполегливо шукала. Але зараз я вважаю, що це краще зробити заздалегідь».
Благодійний фонд «КВІТНА» бажає всім жінкам здоров’я та нагадує про регулярне щорічне обстеження у мамолога! Допомогти жінкам, які борються з раком молочної залози, можна тут
Текст: Олена Петросюк