name -  PosterMyWall (29)

Достатня кількість вітаміну D в організмі на момент постановки діагнозу може поліпшити результатами лікування раку грудей. Це дані нового дослідження, представлені на віртуальних щорічних зборах Американського товариства клінічної онкології 2021 року.

Щоб визначити вплив «сонячного» вітаміну на лікування злоякісних пухлин, вчені-медики вимірювали рівень вітаміну D у жінок під час діагностики раку молочної залози, а потім результати виживання через 10 років майже у 4000 людей.

Дослідники виявили, що на рівень вітаміну D у крові впливають три фактори: вживання даного вітаміну у вигляді добавок, індекс маси тіла і расова/етнічна приналежність.

Сон Яо, доктор філософії, провідний автор дослідження та епідеміолог молекулярного раку з Онкологічного центру Розуелл-Парк в Буффало, штат Нью-Йорк, заявив, що отримані результати є найпереконливішим доказом необхідності підтримання достатнього рівня вітаміну D в організмі пацієнток з раком грудей. На його думку, це особливо важливо враховувати при лікуванні темношкірих жінок, у яких рівень смертності від раку грудей вищий, ніж у людей з іншими фототипами шкіри.

Темний колір шкіри і вітамін D

«Більш висока концентрація меланіну в темній шкірі зменшує утворення вітаміну D під впливом сонця, — пояснює Марджі Маккалоу. — Було підраховано, що темношкірим людям потрібно в 5-10 разів більше сонячного світла, щоб досягти того ж рівня вітаміну D у крові, що і людям зі світлою шкірою».

Думка експертів

Марджі Маккалоу, доктор медичних наук, старший науковий директор з епідеміологічних досліджень Американського онкологічного товариства, стверджує: «Це дослідження доводить важливість ролі вітаміну D у виживаності при раку грудей».

Іншої думки доктор Ніколь Вільямс, медичний онколог, який спеціалізується на лікуванні пацієнтів з раком грудей в онкологічному центрі Університету штату Огайо, онкологічної лікарні Артура Дж. Джеймса і Дослідницькому інституті Річарда Дж. Солова. Лікар звертає увагу на змішані переваги вітаміну D для профілактики раку. Вона впевнена, що необхідні додаткові дослідження, перш ніж робити будь-які висновки щодо ролі вітаміну у лікуванні раку.

«Дослідження показують, що добавка не знижує ризик розвитку раку», — підкреслила Ніколь Вільямс.

Де знайти вітамін D

Високим рівнем вітаміну D в крові вважається рівень, який відповідає або перевищує «достатній» клінічний поріг (≥30 нг / мл). Дефіцит вітаміну D становить менше 20 нг / мл.

Експерти впевнені, що більшість людей отримують недостатню кількість вітаміну D. Це може бути пов’язано з тим, що способи природного надходження «сонячного» вітаміну обмежені.

Джерелами вітаміну D є перебування на сонці та деякі продукти харчування, серед яких:

 • масло печінки тріски;
 • форель;
 • лосось;
 • гриби;
 • збагачене молоко та соки;
 • збагачені злаки.

«Зазвичай, якщо ви здорові і не лікуєтеся від будь-яких захворювань, вам не потрібно турбуватися про харчові добавки, — впевнена Ніколь Вільямс. — Але людям, які перебувають у групі ризику, не завадить перевірити свій рівень вітаміну».

Добавки можуть бути корисними для наступних груп людей:

 • жінкам у постменопаузі;
 • людям похилого віку (які перебувають у будинках для літніх людей/потребують сторонньої допомоги);
 • вагітним і годуючим грудьми;
 • людям з хронічним захворюванням нирок;
 • людям з паращитоподібними залозами;
 • особам, які страждають на ожиріння.

Приймайте добавки розумно

Якщо вас турбує ризик розвитку раку грудей або ви хочете оздоровитися, необхідно проконсультуватися з лікарем або дієтолога щодо рівня вітаміну D.

Це важливо зробити до того, як додавати будь-які нові вітаміни до свого оздоровчого раціону.

Експерти звертають увагу, що необхідно переглянути вміст інших харчових добавок, які вже приймає пацієнт, оскільки вони можуть містити достатню кількість вітаміну D.

 

Джерело: healthline

Добавить комментарий