name -    PosterMyWall (11)

Тільки-но світ почав аналізувати штам “Дельта” Covid-19, як він мутував у “Дельта плюс”. ВВС повідомляє, що новий видозмінений штам вперше виявили в Індії у квітні 2021 року і він вже поширився на країни Європи та Азії.

Вчені стверджують, що “Дельта плюс” значно небезпечніший, ніж попередні штами. Він легше поширюється, значно швидше проникає до клітин легень і може мати стійкість до антитіл.

За словами медиків, достатньо десяти секунд спілкування з хворим, аби здорова людина інфікувалася. Тривожність викликає і той факт, що “Дельта плюс” важче переноситься організмом і в кілька разів частіше призводить до госпіталізації та реанімації, ніж попередні штами.

Ще однією проблемою є діагностування даного штаму, оскільки він гарно маскується під ГРВІ, де симптомами є:

  • біль у горлі;
  • нежить;
  • головний біль;
  • і лише на четвертий-п’ятий день лихоманка.

Також в Україні можна ідентифікувати штам лише в Інституті епідеміології інфекційних хвороб імені Кормашевського або в лабораторії ВООЗ, через майже повну відсутність у країні високоточного медично-лабораторного обладнання — секвенатора.

Новий штам “зачіпає” здебільшого дітей, підлітків і молодь 30-35 років, вражаючи не лише легені, а й шлунково-кишковий тракт хворих.

Вакцини проти “Дельта плюс”

Наразі вчені вивчають стійкість антитіл, яка виробляється під час вакцинації від Covid-19, до нового штаму, спираючись на попередні дослідження штаму “Дельта”, які були проведені у Британії.

Дослідження показали, що вакцина Pfizer мала ефективність 33% проти “Дельта” після однієї дози та 88% після двох доз. Вакцина AstraZeneca після першої дози мала таку ж ефективність, як і Pfizer, а от після другої — лише 60%.

Європейське агентство з лікарських засобів наголошує, що дві дози вакцин, які воно затвердило, забезпечують захист від штаму “Дельта”.

Стійкість до «Дельта плюс» ще слід вивчати, але важливо пам’ятати, що вакцина не гарантує того, що людина не захворіє. Її мета — допомогти організму перенести захворювання без ускладнень.

Добавить комментарий