21 жовтня в Києві пройшов ІІ Український форум з охорони здоров’я 2016 ( «Ukrainian Healthcare Forum ’16»). Участь у заході взяли також представники Благодійного фонду «КВІТНА».
Форум зібрав фахівців, пов’язаних зі сферою медицини за різними напрямками — це і представники влади, і медики, і керівники медичних центрів, і інвестори, і представники ЗМІ. Організатори впевнені, що тільки в такій спільній роботу можна досягти розвитку та позитивної динаміки.
Весь захід було поділено на чотири панельні дискусії. Під час кожної з них по темі виступали доповідачі, після чого спілкування проходило у форматі питань та їх обговорення. І так, темами сесій були:
- «Державна стратегія розвитку українського сектору охорони здоров’я до 2020»
- «Медичні установи як бізнес»
- «Розвиток української фармацевтичної промисловості»
- «Високотехнологічне медичне обладнання»
По кожній із перерахованих вище тим виступали представники конкретних галузей медицини, після чого слідувала дискусія з професіоналами різних відгалужень. Така форма прямого спілкування між фахівцями різних областей дає можливість оцінити ситуацію повно, щоб визначити максимально ефективний варіант подальшого розвитку. Саме на це і спрямований Форум і подібні зустрічі.
Представникам Благодійного фонду КВІТНА вдалося поспілкуватися з багатьма фахівцями на тему боротьби з раком молочної залози і перспективами боротьби з цією страшною хворобою з урахуванням сучасної ситуації в українській медицині. На заході піднімалися питання проведення мамографії та впливу цієї процедури на організм жінки. В ході обговорень фахівці прийшли до спільного знаменника, що для кожної жінки профілактика онкології (а це здоровий спосіб життя, регулярне обстеження у медиків і щорічна мамографія або УЗД) — це найоптимальніший варіант, щоб максимально убезпечити себе від онкології.
Медики розповіли про нові технології лікування раку грудей, які починають використовувати в Україні. Всі нововведення спрямовані на збільшення можливості повного одужання після онкології, а також максимально ефективного лікування з мінімальними витратами.
На ІІ Українському форумі з охорони здоров’я піднімалося також питання щодо реформування сфери охорони здоров’я в Україні. Думку засновника Благодійного фонду «КВІТНА» Уріеля Штерна і пропозицію щодо введення обов’язкового страхування для жінок можна прочитати тут.