У жовтні ЗМІ масово публікують інформацію про рак молочної залози (РМЗ). Цей період визначено місяцем боротьби з РМЗ. З-поміж усіх типів раку, прекрасна половина людства найчастіше хворіє на рак грудей. Для максимального інформування Благодійний фонд Квітна визначив дев’ять найважливіших пунктів, які варто знати про мамографію – найефективніший тип обстеження молочно залози.
- «При самообстеженні жінка може виявити пухлину розміром приблизно 3-3,5 см. При огляді лікар виявляє утворення від 2,5 до 3 см. Але якщо застосовується інструментальне обстеження (наприклад, УЗД або мамографія), то це можуть бути пухлини 1-2 мм. Це нульова стадія, тобто практично повна гарантія одужання з мінімальним втручанням і мінімальними витратами на лікування — як часовими, так і фінансовими» — Керівник Центру сучасної мамології Лікарні ізраїльської онкології Lisod Андрій Жигулін.
- Не бійтеся
Мамографія не займає більше 20 хвилин, зазвичай жінка не відчуває дискомфорту. Крім цього під час процедури ризик отримати радіоактивне опромінення мінімальний. Більшість клінік не затягує з результатом, ви можете отримати його одразу після момографії чи УЗД. - Не економте на здоров’ї
Якщо вам більше сорока років або є ущільненість у грудях, чи хтось з рідних хворів на рак молочної залози, варто пройти цифрову мамографію. Цей вид обстеження перевіряється комп’ютером, при тому, що лікар може збільшити певні ділянки щоб детальніше їх розглянути. - Порівнюйте
Не забудьте знімки, результати минулих мамографій або висновки мамолога. Необхідно порівнювати зміни, які відбуваються у вашій молочній залозі.Якщо ви вже проходили мамографію раніше, переконайтеся, що ваші минулі результати доступні тому, хто буде дивитися ваш нинішній результат. - Стабільність покаже результат
Найкраще обрати один медичний заклад, де рівень мамографії вас влаштовує та мамолога, який обстежує вас періодично та знає всі особливості вашої молочної залози. - Довідайтеся, чи є у вашому медичному центрі автоматизоване виявленняАвтоматизоване виявлення є одним з інструментів, який допомагає рентгенологу знаходити проблемні області, які потребують додаткової уваги.
- Не користуйтеся дезодорантом або антиперспірантом перед мамографієюНанесення антиперспіранта перед процедурою може суттєво вплинути на знімок, тому результат обстеження можуть виявитись хибними.
- Не панікуйте
Згідно зі статистичними даними 10% осіб після мамографії потребують додаткового тестування. І лише 8% жінок проводитиметься біопсія, з цієї кількості близько 80% жінок не отримують діагноз — рак. Тому, якщо лікар радить пройти додаткове обстеження, це нормально, спеціалісту потрібні всього лиш більш точні дані. - Не забувайте!Після 40 років мамографію проходити потрібно щороку, не зважаючи на вік, самообстеження робити необхідно щомісяця.
Записатись на сеанс в клініку не займе більше 2 хвилин, сам сеанс до 20 хвилин. В році 525 600 хвилин, використайте 22 для обстеження своїх грудей і врятуйте своє життя. Чому б не записатися на консультацію прямо зараз?