Як виявити пухлину в молочній залозі? Що треба знати про мамографію?

У жовтні ЗМІ масово публікують інформацію про рак молочної залози (РМЗ). Цей період визначено місяцем боротьби з РМЗ.  З-поміж усіх типів раку, прекрасна половина людства найчастіше хворіє на рак грудей. Для максимального інформування Благодійний фонд Квітна визначив дев’ять  найважливіших пунктів, які варто знати про мамографію – найефективніший тип обстеження молочно залози.

 1. «При самообстеженні жінка може виявити пухлину розміром приблизно 3-3,5 см. При огляді лікар виявляє утворення від 2,5 до 3 см. Але якщо застосовується інструментальне обстеження (наприклад, УЗД або мамографія), то це можуть бути пухлини 1-2 мм. Це нульова стадія, тобто практично повна гарантія одужання з мінімальним втручанням і мінімальними витратами на лікування — як часовими, так і фінансовими» — Керівник Центру сучасної мамології Лікарні ізраїльської онкології Lisod Андрій Жигулін.
 2. Не бійтеся
  Мамографія не займає більше 20 хвилин, зазвичай жінка не відчуває дискомфорту. Крім цього під час процедури ризик отримати радіоактивне опромінення мінімальний. Більшість клінік не затягує з результатом, ви можете отримати його одразу після момографії чи УЗД.
 3. Не економте на здоров’ї
  Якщо вам більше сорока років або є ущільненість у грудях, чи хтось з рідних хворів на рак молочної залози, варто пройти цифрову мамографію. Цей вид обстеження перевіряється комп’ютером, при тому, що лікар може збільшити певні ділянки щоб детальніше їх розглянути.
 4. Порівнюйте
  Не забудьте знімки, результати минулих мамографій або висновки мамолога. Необхідно порівнювати зміни, які відбуваються у вашій молочній залозі.Якщо ви вже проходили мамографію раніше, переконайтеся, що ваші минулі результати доступні тому, хто буде дивитися ваш нинішній результат.
 5. Стабільність покаже результат
  Найкраще обрати один медичний заклад, де рівень мамографії вас влаштовує та мамолога, який обстежує вас періодично та знає всі особливості вашої молочної залози.
 6. Довідайтеся, чи є у вашому медичному центрі автоматизоване виявленняАвтоматизоване виявлення є одним з інструментів, який допомагає рентгенологу знаходити проблемні області, які потребують додаткової уваги.
 7. Не користуйтеся дезодорантом або антиперспірантом перед мамографієюНанесення антиперспіранта перед процедурою може суттєво вплинути на знімок, тому результат обстеження можуть виявитись хибними.
 8. Не панікуйте
  Згідно зі статистичними даними 10% осіб після мамографії потребують додаткового тестування. І лише 8% жінок проводитиметься біопсія, з цієї кількості близько 80% жінок не отримують діагноз — рак.  Тому, якщо лікар радить пройти додаткове обстеження, це нормально, спеціалісту потрібні всього лиш більш точні дані.
 9. Не забувайте!Після 40 років мамографію проходити потрібно щороку, не зважаючи на вік, самообстеження робити необхідно щомісяця.

Записатись на сеанс в клініку не займе більше 2 хвилин, сам сеанс до 20 хвилин. В році 525 600 хвилин, використайте 22 для обстеження своїх грудей і врятуйте своє життя. Чому б не записатися на консультацію прямо зараз?

 

Добавить комментарий