name -    PosterMyWall (62)

Думаєте, що висипання на шкірі це проблема винятково  підлітків? На жаль, від акне або вугрової хвороби не застрахований ніхто – не важливо, скільки вам років чи якої ви статі.

Коли бактерії атакують

У нормі епідерміс виконує захисну функцію. Він перешкоджає проникненню патогенів всередину організму. Для цього природою задумано кілька механізмів: симбіоз бактерій,  вироблення шкірного сала, секреція гормонів. Якщо щось дає збій — починається неконтрольоване розмноження бактерій. І, як наслідок, запальна реакція на шкірі.

Іноді це відбувається через зміну pH себума під час гормональної перебудови або внаслідок генетичної схильності. У деяких випадках акне може бути спровоковано травматизацією шкірного покриву засобами, які сушать шкіру, агресивними пілінгами, грубими скрабами. Появу вугрів може викликати також порушення роботи органів і систем. Наприклад, висип на обличчі може спровокувати інфекція в шлунково-кишковому тракті.

Доглядайте за шкірою правильно

Висипання часто стають наслідком неправильного догляду, який травмує шкіру. Тому насамперед зробіть ревізію власної косметички. Викиньте засоби на основі спирту і скраби, які роблять шкіру беззахисною перед інфекцією. Придбайте спеціальний догляд для проблемної шкіри.

Після вмивання обов’язково зволожуйте обличчя. Це допоможе відновити водно-ліпідний баланс — частину імунної системи вашої шкіри. Ігноруючи цей важливий етап, ви змусите дерму виробляти ще більше шкірного сала, яке закупорить і без того проблемні пори.

Подружіться з саліциловою кислотою. Цей дешевий аптечний засіб непогано очищає пори, звільняє покрив від ороговілих частинок і має протизапальну дію. Наносьте кислоту лише точково, тільки на проблемні місця.

Слідкуйте за гігієною. Регулярно очищайте пензлі та спонжі для макіяжу й не користуйтеся чужою косметикою. Пам’ятайте, що будь-яка навіть невидима травма на обличчі — це вхідні двері для інфекції.

Змініть раціон та режим дня

Щоб вилікувати шкіру від акне, зробіть ревізію й власного холодильника. Забудьте про газовані напої, алкоголь, соуси та солодощі, які можуть спровокувати  висипання.

Будьте обережні з засмагою. Сонце підсушує запалення, але у шкіри є компенсаторний механізм – вона може запросто відреагувати підвищеним саловиділенням. У відпустці використовуйте некамедогенні сонцезахисні засоби, які не закупорюватимуть пори. А ще – налагодьте правильний режим дня, уникайте стресів та добре висипайтесь.

Якщо профілактичні заходи не допомогли

Тоді налаштовуйтесь на лікування. Запишіться до дерматолога і ретельно дотримуйтесь його рекомендацій. Будьте готові до того, що вам доведеться відвідати також  гастроентеролога, ендокринолога, гінеколога. Але в боротьбі за здорову та чисту шкіру важливо задіяти знання всіх фахівців.

Акне — це медична проблема. Її можна вирішити лише після усунення першопричини висипань. Однак це не означає, що підлікувавши гастрит, ваша шкіра стане чистою. Проблему потрібно вирішувати комплексно. Адже вугрова хвороба — хронічний стан, що вимагає постійного контролю та самодисципліни.

Джерело: NV

Добавить комментарий