name -    PosterMyWall - 2021-10-06T142547.030

Хто відповідальний за наш бадьорий настрій вранці? Мелатонін — гормон шишкоподібної залози. Його ще називають гормоном молодості та довголіття. Саме він є ключовою ланкою в організації біоритмів людського організму.

Гормон мелатоніг справжній чарівник

І це дійсно так. Мелатонін регулює цикли сну й активності, стимулює імунну систему, проявляє антиоксидантні властивості. І це ще не все. Мелатонін надзвичайно важливий для репродуктивної системи і психоемоційного стану. Завдяки адаптогенним властивостям він підвищує нашу стійкість до стресу. А ще впливає на рівень загального холестерину в крові та артеріальний тиск. Очищуюча функція печінки є значно продуктивнішою при достатньому виробленні мелатоніну в крові. Окрім того, мелатонін сповільнює процеси старіння.

Як подружитися з мелатоніном

Для початку важливо усвідомити: 70 % цього диво-гормону виробляється організмом уночі. Тому для його повноцінного синтезу необхідно лягати спати до 24.00. І спати не менше 7 годин.

При цьому важливо відпочивати в абсолютній темряві. Маски на обличчі героїв американських фільмів — не просто модний аксесуар. Адже навіть незначне миготіння лампочки на телевізорі чи іншій техніці можуть порушувати повноцінний синтез мелатоніну. Якщо ж доводиться прокидатись, намагайтесь не вмикати світло або використовуйте нічні світильники незначної інтенсивності. А за кілька годин перед відходом до відпочинку уникайте контакту з яскравим світлом, зокрема від різного роду гаджетів.

Окрім сну, можна збагачувати власні запаси дивовижного гормону за допомогою продуктів харчування. Деякі з них містять його в своєму складі, а інші просто покращують динаміку синтезу. Серед них: кукурудза, банани, томати, рис, горіхи, родзинки, гарбуз, мигдаль, яловичина, насіння соняшника.

Особливо це актуально для тих, кому за 35, оскільки здатність організму синтезувати мелатонін зменшується з віком.

Вороги нічного відпочинку

Зрозуміло, що вживання алкоголю негативно позначається на синтезі мелатоніну. До його ворогів можна віднести також передозування кофеїном і тютюнопаління.

Крім того, існує набір фармакологічних препаратів, які здатні блокувати необхідне вироблення дивовижного гормону в організмі. Йдеться про ті, що містять в своєму складі бета-блокатори, снодійні, деякі протизапальні та антидепресанти.

До речі, синтез мелатоніну напряму впливає на наш зовнішній вигляд. Саме тому люди, які часто нехтують нічним відпочинком, виглядають втомленими в прямому сенсі цього слова. Брак «нічного гормону» часто призводить до безсоння. А порушення сну, своєю чергою, порушує здатність продукувати мелатонін. У таких випадках лікарі призначають медикаментозну терапію, що включає прийом штучного гормону.

Щоб уникнути проблем, не забувайте: порушення синтезу мелатоніну відбувається лише тоді, коли ми нехтуємо сном або не дотримуємося його гігієни.

Джерело: Greenpost

Добавить комментарий