name -    PosterMyWall - 2021-11-16T150205.193

З опалювальним сезоном повітря у приміщеннях стає сухим. Нагріваючись, батареї буквально “висмоктують” вологість з повітря і її значення може становити лише 20%, що є небезпечним для здоров’я.

Яким чином сухе повітря у наших квартирах впливає на здоров’я?

Виявляється, чим менша вологість, тим сильніше відбувається випаровування зі шкіри та слизових оболонок. Як наслідок — з’являється подразнення очей, слизових носа, рота та дихальних шляхів.

Зниження слизового бар’єру збільшує імовірність інфікування вірусами.

Сухе повітря також може негативно впливати на процес дихання, зменшувати вироблення сліз, підвищувати втому очей. У приміщеннях з недостатніми показниками вологості навіть голос звучить гірше.

Низька вологість позначається і на якості сну, і на терморегуляції тіла. У сухому повітрі також циркулює більше пилу та алергенів, накопичується багато електростатичної напруги.

Вологість впливає і на виділення зі стін та матеріалів формальдегіду. У сухому повітрі довше літають аерозолі з вірусами і бактеріями.

А от при вологості повітря 50% стабільність вірусу мінімальна.

Отже, якщо показник вологості у вашому приміщенні становить лише 23%, у повітрі літає 70-77% вірусних частинок, які виділились під час розмови або кашлю. А за вологості у 43% — їх залишиться лише 14%.

Це також стосується кількості бактерій грипу та коронавірусу, які добре почуваються в сухому приміщенні.

Допоможуть контролювати рівень зволоження у квартирах гігрометр й ультразвуковий зволожувач. Ці прилади здатні оздоровлювати повітря у приміщенні, перетворюючи його на більш прийнятне для наших слизових оболонок.

Дослідження показують: збільшення вологості до 40% знімає симптоми їх подразнень.

Оптимальний показник вологості в приміщенні має становити 40–60%. Але Ніагара у квартирі так само небажана, як і Сахара. Адже також може спровокувати низку проблем зі здоров’ям.

Вологість у 60% буде оптимальною лише тоді, коли хтось у квартирі хворіє на ГРЗ, вважають лікарі.

Джерело: newsyou.info

Добавить комментарий