name -    PosterMyWall - 2021-11-10T141255.269

У холодну пору року збільшується кількість вірусних захворювань. Перебіг недуги здебільшого залежить від сили імунного захисту і наявності супутніх хронічних захворювань. А також від своєчасного звернення до лікаря.

Адже консультацію фахівця, на жаль, люди часто замінюють народними методами лікування. Такими “порадами” нині переповнений Інтернет.

Ми зібрали найпоширеніші народні методи лікування, від яких застерігає сучасна медицина.

Гарячою картоплею вдаримо по грипу

Підхопили застуду? Інтернет пропонує вам зцілитись за допомогою парових інгаляцій з використанням гарячої картоплі або відвару трав. Подібні методи небезпечні тим, що хворий не може контролювати температуру пари. А це загрожує серйозним опіком слизової дихальних шляхів. Крім того, безконтрольне застосування інгаляцій може призвести до поширення інфекції, посилення запалення.

Чудовою альтернативою таким інгаляціям є небулайзери, які широко використовуються навіть у педіатрії. Завдяки вмісту в парі лікарських частинок різного діаметру, вони можуть проникати глибоко в альвеоли або затримуватися на слизовій верхніх дихальних шляхів. Це дозволяє впливати безпосередньо на запальний осередок, що неможливо при проведенні звичайних парових інгаляцій.

Серед інших “методів” боротьби із вірусами — горілка з перцем. Вживання алкоголю супроводжується сп’янінням, через що людина може неадекватно оцінювати свій стан. Внаслідок сонливості хворий може не відчувати наростаючу гіпертермію і вчасно не відреагувати на неї. Крім того, у кожного з нас здатність “переробляти” алкоголь різна. Тому однаковий обсяг горілки у одного може не викликати жодної реакції, а в іншого стати причиною важкого отруєння.

Не кращий варіант — використання небезпечних інгредієнтів. Наприклад, отруйних грибів або гасу. Полоскання горла гасом, як іноді радять при ларингіті, може призвести до опіку слизової оболонки ротової порожнини. Ба більше, вдихання пари може спричинити ураження слизової органів дихальної системи.

Банки — старий перевірений метод. Але далеко не всі вміють правильно його використовувати. Іноді після банок до лікарень звертаються пацієнти з опіками шкіри, гематомами. Ускладнення найчастіше спостерігаються у людей з тонкою, чутливою шкірою.

Іноді хворим пропонують зцілитися за допомогою гарячої ванни або лазні. Але у гострий період хвороби, коли температура вище 38 градусів, є ломота в тілі, “пропарювання” категорично заборонено. По-перше, температура починає стрімко зростати. По-друге, у хворого спостерігається зневоднення. По-третє, прогресує запалення в організмі.

Отже, за перших ознак застуди не зволікайте, звертайтесь до лікаря.

Соком цибулі знищимо слизову

Здавалось, нежить можна вилікувати, не звертаючись до лікаря. Але народні способи можуть спровокувати серйозні ускладнення. До лікарень часто потрапляють ті пацієнти, які від домашніх “методів” отримують серйозний опік слизової.

Йдеться про самостійно зроблені краплі з часнику, буряку, моркви, цибулі або інших компонентів. Їх хворі шукають не в аптеці, а в супермаркетах та на городі. Такі краплі подразнюють слизову, провокують її набряк і призводять до опіку, що знову ж таки заважає виходу слизу. Слизова збільшується і перекриває порожнину носа. В цьому випадку, якщо вчасно не звернутися до лікаря, хворому загрожує запущений гайморит або запалення фронтальної та гратчастої пазух.

У запаленій після “народних” методів носоглотці створюються сприятливі умови для розмноження бактерій. Відбувається гнійне запалення. Набряк настільки стійкий, що слизова не реагує на введення медикаментів. Щоб налагодити повітрообмін у навколоносових пазухах, лікарям доводиться вдаватися навіть до хірургічного втручання.

Тому фахівці закликають українців більш відповідально ставитися до нежитю. Не лікувати його самостійно, а порадитися з лікарем. Адже слизова людини і так відчуває постійний негативний вплив (вихлопи, брудне повітря). Саме тому не варто додатково “добивати” її їдким соком цибулі.

Зцілимось содою від раку та COVID-19

Чомусь соду вважають панацеєю від багатьох хвороб. Серед народних порад можна зустріти рецепт “знищення вірусів”. Наприклад, шляхом вдихання випарів соди. Це нібито вбиває вірус у носі. Але такий метод не може вилікувати від ГРВІ або грипу. Віруси, потрапляючи на слизові оболонки дихальних шляхів, довго не залишаються на поверхні, Тому таке “лікування” є неефективним і небезпечним. Адже гаряча пара може спричинити опік дихальних шляхів, не завдаючи вірусу шкоди.

В МОЗ України зазначають, що в мережі Інтернет свого часу ширилась порада щодо пиття гарячої води з содою та лимоном. Ніби така суміш може знищити коронавірус зсередини. Але таке самолікування може бути загрозливим для життя і здоров’я.

Насамперед для визначення тактики лікування COVID-19 необхідна консультація медичного фахівця. В іншому випадку, захворювання може перебігати у тяжкій формі та зумовити ускладнення. А пиття соди здатне спричинити шлунково-кишкові розлади та інші фізіологічні порушення.

Сода також не лікує онкологічні захворювання. Прихильники такого методу вважають, що рак викликають колонії гриба Candida albicans, а лужне середовище від ін’єкцій соди може знищити пухлини. Але рак — це хвороба клітинної мутації, коли клітини починають безконтрольно ділитися і зростати. Пухлинний ріст зумовлюють різноманітні чинники: канцерогени, генетична схильність, радіоактивне випромінювання, стан імунодефіциту, гормональні порушення. Харчова сода не може зупинити цей процес. Таке “лікування” лише забирає дорогоцінний час, коли онкологію ще можна здолати. На сьогодні існує низка ефективних та інноваційних способів боротьби з раком, а саме хірургічне втручання, променева терапія, хіміотерапія, таргетна терапія та ін. Тактика лікування захворювання визначається в кожному окремому випадку, з урахуванням особливостей перебігу захворювання та лише лікуючим лікарем.

Сода не захищає і від гіпертонічної хвороби. Навпаки, через її неконтрольоване вживання може погіршуватись загальне самопочуття та підвищуватись артеріальний тиск. Сода може бути лише компонентом або добавкою в процесі приготування випічки. Але жодним чином не основним продуктом харчування або лікування. Соду варто використовувати лише в побутово-технічних цілях.

Отже, за будь-яких симптомів варто звертатись не до народних методів, а до лікаря.

Джерела: УНІАН

Добавить комментарий