name -    PosterMyWall - 2021-12-08T141315.421

Як відомо, показники виживання при метастатичному (запущеному) раку грудей нижчі, ніж при інших стадіях. Проте вчені виявили, що метастазування – це добре скоординований та невипадковий процес, у якому беруть участь певні типи клітин. Ці знання можуть допомогти взяти під контроль та зупинити поширення захворювання на інші органи.

Вчені з Медичного дослідного інституту QIMR Бергхофер у Брісбені та Онкологічного центру Пітера МакКаллума в Мельбурні досліджували способи, якими ракові клітини зв’язуються одна з одною та навколишнім середовищем, щоб сприяти смертельному поширенню. Дослідники були особливо зацікавлені в екзосомах, які є невеликими бульбашками, що виділяються раковими клітинами в міру їх зростання і поширення.

Нове дослідження пролило більше світла на роль цих екзосом у метастазуванні раку. В експерименті використовувалися клітини раку грудей людини, мишачі моделі та зразки плазми крові людини від шести здорових жінок і дванадцяти з раком грудей. Також були включені зразки тканини пацієнток із декількома типами раку грудей (просвіт, HER2+ та потрійний негативний). В усіх була пізня стадія захворювання (IV).

Використовуючи низку лабораторних методів, дослідники виявили, що імунні білки, які називаються цитокінами, зв’язуються із зовнішньою поверхнею екзосом. Це призводить до накопичення екзосом у тканинах та органах, що змінює мікросередовище навколо пухлин і призводить до більш високого ризику метастазування.

Коли відбувається поширення раку грудей на інші ділянки тіла, контролювати їх стає дуже складно. Дослідження дає можливість передбачити: в яких пацієнтів найвищий ризик поширення раку. Це дозволяє точніше спланувати і швидше розпочати терапевтичне втручання для запобігання летальному результату.

Відкриття цитокін-екзосомних взаємодій може призвести до кращого розуміння механізму метастазування та можливого лікування, щоб зупинити цей процес у майбутньому.

Тепер, коли вчені знають, як рак надсилає екзосоми у певні тканини, наступним кроком буде з’ясування того, як їх перервати та активувати протиракову дію.

Джерело: NBCF

Добавить комментарий