1

Часто жінки скаржаться на біль у грудях (масталгію). Ці дискомфортні відчуття виникають періодично у більшості жінок. Згідно зі статистикою, близько 70% осіб слабкої статі час від часу скаржаться на масталгію.

Зазвичай такий біль характеризують наступними симптомами: різке і раптове печіння та відчуття схоже на тиск в грудях. Біль може з’являється нечасто чи  бути постійним.

Найчастіше неприємні больові відчуття з’являються саме під час менструального циклу.  Часто він може тривати п’ять – шість днів.  Рідше ця проблема зустрічається у жінок після 40 або з початком менопаузи.

У будь-якому випадку, якщо біль часто повторюється, потрібно звернутися до мамолога. Часто такі болі означають, що в грудях є новоутворення, хоча іноді біль у цій зоні може бути одним із симптомів раку молочної залози.  Зміни в нашому організмі завжди мають причину, так і болі та неприємні відчуття в грудях. Тому звернутися до лікаря необхідно.

Циклічні та нециклічні — це два основні поділи, кожен із типів болю має свої особливості.

Циклічні болі в молочній залозі (пов’язані з менструальним циклом)

Жінки відчувають тупий та ниючий біль в обох грудях, часто віддає в пахвові западини. Біль знижується перед місячними, а починається зазвичай за тиждень до них. Цей больовий процес досить часто сигналізує появу вузликів в грудях та запальних процесів. Циклічний тип болю найчастіше відчувають жінки від двадцяти до сорока років.

Нециклічні болі в молочній залозі (не пов’язана з менструальним циклом)

Жінки відчувають печіння та тиск, наче здавлювання, в одній частині молочної залози. Такі симптоми найчастіше відчувають жінки вже після менопаузи.

До лікаря варто звернутися, якщо

Біль ви відчуваєте більше семи днів і впродовж часу больові відчуття посилюються. Локалізований біль – теж вагома причина, щоб звернутися до лікаря.

Щоб з’ясувати причину болю необхідно звернутись до лікаря. Найкраще одразу пройти обстеження у мамолога та зробити УЗД молочної залози. Також рекомендується відвідати невропатолога та онколога, а жінкам  зі зайвою вагою – дієтолога. Не намагайтесь лікувати сильний біль самостійно, існує безліч ліків від масталгії у вільному продажі, проте за рецептом обов’язково зверніться до лікаря.

Добавить комментарий