20230607_151847

Пересувна медична платформа, ініційована та створена Благодійним фондом «Квітна», продовжує свою роботу, курсуючи територією України та приймаючи жінок для безкоштовних обстежень.

Вже багато разів діяльність Платформи довела свою актуальність та надважливість, особливо зараз, під час війни в Україні.

Ми постійно спілкуємося з медиками, які працюють у Платформі, аби розуміти, наскільки актуальними та затребуваними є подібні обстеження, які додаткові скринінги та тестування необхідні тощо. А також ми завжди прагнемо отримати зворотній звʼязок від самих відвідувачок Пересувної медичної платформи – про їхні враження, побажання, зауваження тощо. Адже саме для них Платформа і працює.

Отже, у цьому матеріалі ми зібрали відгуки декількох жінок із Київської області. Хтось із них від початку повномасштабного вторгнення активно займається волонтерською роботою, плете сітки, створює окопні свічки та усіляко допомагає українським військовим. Є ті, хто були вимушені тікати зі свого дому, тому що туди прийшли активні бойові дії, або ж рідного будинку вже немає, його знищили. Ці жінки відчули удари війни на собі, але не опустили руки, і, не зважаючи ні на що, невтомно продовжують допомагати іншим.

Валентина 

«Дуже дякую лікарю. Він такий уважний. Я спокійно і комфортно себе почувала під час обстеження. Пояснив мені все, що треба. Я дуже-дуже задоволена!

Також вдячна фонду. Якби не ви, я б не пішла ніколи. Тим паче, що зараз у нас такі умови — матеріальні складнощі (я вимушено переміщена особа), тому я дуже дякую «Квітні» за цю ініціативу. Я неймовірно задоволена.

З цими переміщеннями я взагалі не можу згадати, коли востаннє була у лікаря. Більше року назад я тільки переїхала сюди, і перед цим не була. Думаю, вже пʼять років точно.

Мені все сподобалося. Сподобалось, що не треба брати нічого з собою — мені дали бахіли, простирадло, і все необхідне для комфортного огляду у платформі є.

Як такій жінці, як я, відлучитися від справ та піти приділити собі декілька годин? Жінка краще зробить щось на кухні, або зробить щось дітям, чи допоможе військовим, але не піде на обстеження.

А тут все з комфортом, і прямо на місці. Тому дуже дякую».

Наталія 

«Мені сподобався лікар. Приємна людина, все спокійно і зрозуміло пояснив, показав на УЗД-апараті, що, де знаходиться і які процеси відбуваються. Взагалі, прийомом я задоволена.

Робота такої Платформи — дуже доцільна, тому що люди бояться ходити до лікарів, і часом дуже незручно звертатись у державну клініку. Ця програма обовʼязково потрібна тому, що це мобільна бригада, яка може приїхати будь-куди. Не у всіх містах та селах є необхідна медична техніка, яка дозволяє проводити такі обстеження. Також зручно, що все робиться в одному місці — жіночі питання закриваються з усіх боків, і це все дуже зручно.

Обстеження — це не страшно, вже пізно боятися, коли прийшла сюди. Треба просто уважно слухати лікаря та виконувати всі його вказівки.

Для пацієнтів ця платформа – супер знахідка, тому що вона є і вона безкоштовна, а це дуже важливо. Люди просто повинні замислюватися над питанням свого здоровʼя. Це має робити кожна жінка. Тим паче, якщо в цьому є потреба, то робите це обов*язково — шукати шляхи, знаходити подібні місця і обов*язково проходити обстеження».

photo_2023-08-01 13.23.10

Наталія 

«Все, що лікар робив, він робив професійно. Скажу чесно, мені важко судити, оскільки я не ходжу по лікарях, тому мені немає з чим порівнювати. Востаннє я була у лікаря, коли дітей народжувала — це було ще в радянському союзі».

Світлана

«Про обстеження у мене чудове враження, тим паче я отримала гарний результат. Я хвилювалась, бо у мене було питання. Але, слава Богу, все йде в кращий бік.

Така мобільна платформа — це дуже гарна ініціатива, тому що не у всіх є можливість, а іноді і бажання зібратися і сходити до лікаря. Ти завжди знаходиш собі 1000 причин, чому це не на часі. Я сама, чесно кажучи, багато років не була у лікаря. Якби не ваша платформа, я б і ще, мабуть, декілька років нікуди не пішла. А так я розумію, що я пройшла медичне обстеження, отримала результат і тепер я спокійна. Я думаю, що є багато жінок, яких треба просто підштовхнути до проходження огляду. Треба обстежуватись, щоб мати розуміння про свій стан.

Така платформа — це дуже зручно, бо не кожен може кудись поїхати або піти. В Києві — так, а якщо це стосується регіонів України, в багатьох населених пунктах є проблеми з лікарями. Тому жінкам немає кому допомогти, немає де обстежитись».

Галина 

«Я дуже рада, що я пройшла обстеження. Тепер я буду спокійна. Наче нічого не турбувало, але хто знає, що може тихенько десь “спати”.

Я намагаюсь кожного року проходити обстеження, але останні два роки (то через пандемію, то через війну) я не робила нічого. Тобто останній раз я проходила обстеження три роки тому. Це ще з роботи така звичка — кожного року я проходила обстеження, навіть коли вже жила тут, “у вигнанні”.

Стаціонарна лікарня — це добре, але тут перевагою є те, що все одразу в одному місці. А в лікарні — треба вистояти чергу на УЗД, потім до лікаря тощо».

20230607_171201

Зоя 

«Лікар дуже хороший, мені сподобався. Подивився все дуже уважно, відповів на всі мої запитання.

Дуже рада, що потрапила на обстеження. Тепер можу не хвилюватися. Давно вже мала намір піти до лікаря, але не вистачало часу. Два роки я точно не була у лікаря. Нічого не турбувало, тому і не зверталась. Якби не ви, відвідала б лікаря вже після війни. Я така — поки нічого не турбує, я не піду до лікаря. Зазвичай я намагалась проходити профілактичне обстеження, але не в ці два роки, під час війни.

Мені сподобалась ваша мобільна платформа (порівняно з лікарнею). Я прийшла б знов, якщо було б треба.

Тепер я буду намагатися ходити на профілактичні обстеження, бо мені вже за 50 років, тому це дуже важливо.

Потрібно, щоб така мобільна платформа була. Щоб люди приходили».

Валентина 

«Все чудово. Лікар дуже контактний, тому його не боїшся — це дуже комфортно. Чудовий спеціаліст.

Я не пошкодувала, що приїхала. Я насправді хотіла знати, що змінюється в моєму організмі, бо відчуваю, що щось відбувається. Треба було зробити це ще раніше, але весь час купа інших проблем, плюс ще війна почалась.

Це дуже доцільна ініціатива зараз – Платформа насправді рятує. Особливо, коли в такому віці, коли в тебе є тільки пенсія і ти не знаєш, куди нести її спочатку — на лікування, на їжу чи на комунальні послуги. Тому, так, це дуже рятує. Дякую вам».

Любов

«Мої очікування виправдалися. Лікар дуже ретельно мене подивився. Зробив УЗД молочних залоз і вислухав всі мої запитання щодо всього жіночого здоровʼя.

Мобільних платформ має бути більше, щоб вони були доступними для більшого кола людей. На обстеженні було зрозуміло і зручно.

В наш час це дуже необхідно, оскільки багато жінок просто лінуються, або не хочуть відкрито відвідувати лікаря. А така платформа більш конфіденційна. І коли вже відомо про проблему зі здоров’ям, то це необхідно вирішувати якнайшвидше».

Ніна

 «У мене були скарги перед візитом, тому я дуже хотіла отримати відповіді на свої запитання. У мене нещодавно була операція, і є певні моменти після неї.  Лікар рекомендував пройти комп’ютерну томографію, тому що запідозрив новоутворення. Ось чому так важливо все робити вчасно — ходити до лікарів, щоб не було таких випадків.

В долю я не вірю. Просто все треба все робити вчасно. І дуже добре, що є такі організації, як ваша, які турбуються про людей. Треба більше таких платформ, щоб люди ходили до лікарів та перевірялись. Краще хворобу виявити на початковій стадії і вилікувати, ніж потім запустити. Це дуже важливо і для жінок, і для чоловіків, оскільки у людей величезний стрес через війну.

Зараз я не планувала йти до лікаря, але тепер буду ходити, бо це обов’язково, тим паче, жінкам після 50-ти років. Окрім вас цього ніхто не зробить, тому все у ваших руках. Краще запобігти хворобі, ніж потім її лікувати.

Лікар дуже чуйний — все спокійно і детально розповів і пояснив. Сказав, куди треба сходити і що зробити. Видно, що людина професіонал і знаходится на своєму місці.

Було б дуже добре, якщо в невеличких містах, а особливо в селах, була така мобільна платформа. Не всі люди можуть кудись поїхати, а зараз тим паче. А якщо б лікарі могли приїхати і обстежити на місці — це було б дуже добре».
20230607_151858

Добавить комментарий