eat a cranberry day (1) -    PosterMyWall

Сік журавлини, продукти та пігулки на основі журавлини допомагають попередити появу циститу (запалення сечового міхура) та пієлонефриту (запалення нирок). Також ягода може запобігти рецидивам хронічних захворювань сечовивідних шляхів. Стверджують австралійські науковці університету Університету Фліндерса.

Науковці звернули увагу на природні антибактеріальні властивості журавлини, які можуть допомогти зменшити ризик розвитку інфекційних захворювань. Вони дослідили біологічно активні речовини в ягодах, які можуть забезпечити захист від мікроорганізмів, що викликають захворювання сечових шляхів.

Також науковці провели масштабне вивчення попередніх досліджень з впливу журавлини на захворювання сечовивідних шляхів. Вони проаналізували 50 досліджень, в яких взяли участь майже 9000 учасників.

Вчені дійшли висновку, що вживання журавлини у вигляді соку або капсул зменшує кількість випадків інфекцій сечовивідних шляхів (ІСШ) у жінок з рецидивами на понад 25%, у дітей — на більш як 50%, а в людей, схильних до ІСШ після медичних втручань, таких як променева терапія сечового міхура, — на 53%. Результати досліду опубліковані в Cochrane Library. Водночас наявні на даний момент докази не підтверджують ефективності ягоди у використанні людьми похилого віку, пацієнтами з проблемами спорожнення сечового міхура та вагітними жінками.

Інфекції сечовивідних шляхів є поширеною проблемою, з якою стикається багато людей по всьому світу. Лікування гострих станів здебільшого потребує застосування антибіотиків, однак такий підхід може сприяти розвитку антибіотикорезистентності. Тому можливість профілактики інфекції за допомогою природних продуктів, таких як журавлина, є доволі перспективною та актуальною на сьогодні.

Добавить комментарий