3

Коли біг на шкоду?

Біг — це найпоширеніший вид спорту, який з роками стає все більш популярним. Все більше людей, особливо в теплу пору року, виходять в парки і стадіони з метою пробігти підтюпцем кілька кілометрів.

Безперечно, людина, що регулярно займається бігом, отримує від цієї вправи багато користі. Під час заняття кров інтенсивно постачається киснем, тренуються м’язи, виявляється корисне навантаження на серце і спалюються калорії, що дозволяє тримати себе в формі. Однак цей вид фізичних навантажень приносить і чимало шкоди, особливо якщо займатися ним неправильно. Так в міських умовах часто доводиться здійснювати пробіжки на асфальті, що призводить до травмування стопи і хребта. Коли під час бігу ви інтенсивно пересуваєте ногами, то настає момент, коли обидві ноги «відірвані» від землі, після чого всім вагою ви приземляєтеся на одну ногу. При кожному такому приземленні хребет відчуває сильне навантаження, і тривалі заняття часто призводять до відчутних травм, особливо якщо у вас зайва вага.

При ходьбі хребет не відчуває навантаження, так як ноги завжди контактують із землею, що дозволяє уникнути важкого приземлення. Таким чином, якщо ви налаштовані на тривалі заняття спортом, і ви в цій справі ще новачок, то віддавайте перевагу швидкій ходьбі, хоча б перший час, доки ваші м’язи не зміцніють.

Як боротися із зайвою вагою?

Останнім часом багато вчених сходяться на думці, що для спалювання жиру швидка ходьба краще, ніж біг. Чому так? Розраховано, що ефективне спалювання жирів відбувається при певному рівні частоти серцевих скорочень (пульсу). Якщо пульс занадто високий, то такий режим занять сприяє тренуванню дихальної, серцево-судинної системи, а також підвищенню витривалість. Однак тренування, при яких значно підвищується пульс, що не сприяю спалюванню жиру. Звичайно ж, ви без сумнівів досягнете певних результатів, однак вони вас не сильно порадують.

При ходьбі контролювати пульс нескладно. Ви з легкістю зможете регулювати темп занять, при яких ваш пульс досягне 120-140 ударів в хвилину, що відповідає оптимальному значенню, що сприяє спалюванню жирових відкладень.

«Зручність» ходьби

Ще однією важливою перевагою ходьби є відносне зручність цього виду спорту в порівнянні з бігом. Ходьба досить легко може вписатися в ваш звичний графік. Наприклад, ви можете вийти на пару зупинок раніше і дійти на роботу або додому пішки. За продуктами не обов’язково йти в найближчий магазин, а на свій поверх можна піднятися і по сходах.

 

Ходьба з палицями

Скандинавська ходьба — вид спорту, який популяризується з кінця 90-х років і до цього дня. Це швидка ходьба з палицями (по типу лижних), завдяки чому в процесі занять залучаються інші групи м’язів, на відміну від простої ходьби або бігу. На думку багатьох авторитетних лікарів і спортсменів, скандинавська ходьба вважається найкориснішим видом спорту. Цей вид фізичної активності тренує до 90% всіх м’язів тіла і спалює на 40-50% більше калорій, ніж при звичайній ходьбі. Цінність скандинавської ходьби ще й в тому, що при заняттях частина ваги спортсмена переноситься на палиці, що значно зменшує навантаження на хребет. Крім того, скандинавська ходьба тренує дихальну і серцево-судинну системи, а також істотно покращує координацію двіженій.Решай сам

Чим зайнятися: бігом або ходьбою, це індивідуальне рішення кожної людини. Однак при виборі зважте всі «за» і «проти», і прийміть розумне рішення. Якщо у вас немає зайвої ваги, ви молоді і не страждаєте хронічними захворюваннями, то, звичайно ж, можете зайнятися бігом, однак за умови, що ви будете бігати на грунтовому покритті і в спеціального взуття з амортизуючої підошвою. І не женіться за рекордами. Врахуйте, що робота на знос шкодить організму. Професійні спортсмени — це люди, які страждають букетом захворювань, зароблених під час тренувань, тому в заняттях важливо дотримуватися помірності

Добавить комментарий