У МОЗ розробили проект Стратегії розвитку паліативної допомоги в Україні на період до 2027 р і конкретний план заходів щодо її реалізації. Цим документом передбачається створення соціально-медичних центрів, які надаватимуть комплекс послуг паліативним пацієнтам та членам їх сімей.
Чисельність населення в Україні, яка вимагає паліативної допомоги, становить понад 600 000 пацієнтів щорічно, члени їх сімей також вимагають супроводу і підтримки. За підрахунками авторів Стратегії щорічно, більш 1500000 населення потребують паліативної допомоги.
У МОЗ повідомляють, що на сьогодні створено 2 центри, 7 хоспісів та понад 60 самостійних відділень паліативної допомоги, що забезпечує доступ до 1500 стаціонарних паліативних ліжок. Крім того, в Україні функціонує 7 виїзних служб надання паліативної допомоги на дому для дорослих і дітей. І за оцінками експертів, потреба в паліативної допомоги в Україні задоволена лише на 15%.
У стратегії йдеться про системний врегулюванні організаційних основ надання паліативної допомоги, зокрема, розробка правових і організаційних механізмів, які стимулюватимуть ефективну діяльність в сфері охорони здоров’я і забезпечувати розвиток мережі паліативних установ охорони здоров’я.
Документ також передбачає розвиток кадрових ресурсів для роботи стаціонарних і виїзних служб паліативної допомоги, створення системи мотивації та заохочення для залучення кадрів, які надають паліативну допомогу, створення нової спеціальності молодшого медичного працівника — «доглядальниця»; проведення наукових досліджень з нозологічними, соціальних, психологічних та інших особливостей паліативного стану дітей та внесення відповідних змін до чинних медичні стандарти і клінічні протоколи, розробку нових медичних стандартів і клінічних протоколів.