Біологам зі Стенфордського університету вдалося вилікувати ракові клітини у мишей, які страждають від невиліковного метастазного раку.

Як наголошується в статті, опублікованій в журналі Science Translational Medicine, це стало можливим після того, як вчені впровадили в злоякісні тканини невелику кількість імуностимулюючих препаратів.

Імунні клітини, відомі як Т-лімфоцити, розпізнають і атакують клітини, які несуть антигени, в числі яких і пухлинні. Однак з часом ракові тканини набувають стійкості до Т-клітинам і імунна відповідь стає неефективною. Використовувані методи для ефективної боротьби проти раку є дорогими або можуть викликати небажані побічні ефекти.

Згідно з новим методом, в уражену тканину впроваджують невелику частку ДНК, яка називається олігонуклеотиду CpG. Він підсилює синтез білка OX40, що знаходиться на поверхні Т-клітин. А впроваджуване в ракову пухлину антитіло допомагає «налаштувати» знаходяться всередині тканини лімфоцити на боротьбу з хворобою.

Таким чином біологи отримують невелику популяцію Т-клітин, які борються тільки з пухлиною. Потім же вони можуть залишати тканину, потрапляючи в інші ділянки організму і розпізнаючи можливі метастази.

У мишей, хворих на рак молочної залози, це призвело до зменшення не тільки новоутворення, яке було оброблено ліками, а й незайманих пухлин. Це, в свою чергу, продовжило життя тварин.

Джерело

Добавить комментарий