Sleeper записали відео-інтерв’ю з лікарем хіміотерапевтом, клінічним онкологом «Мамологічного центру», Ганною Хмель і розібрали найпоширеніші помилки.

За словами Анни Хмель міфом є твердження, що на рак грудей хворіють тільки жінки з ускладненою спадковістю: «В 5-10% випадків рак молочної залози виникає через генетичні мутації, які передаються у спадок, але також можуть виникати нові мутації, які відбуваються в клітинах під впливом несприятливих факторів». Обов’язкова наявність хворобливих відчуттів у грудях також є помилкою, і за словами доктора, все залежить від стадії розвитку хвороби. На ранніх стадіях хвороби болів у жінки зазвичай не спостерігається. Доведено також, що немає ніякого зв’язку між носінням тісного бюстгальтера і використання дезодорантів з підвищеним ризиком розвитку захворювання.

Докторка також зазначила, що всупереч поширеному міфу про те, що рак грудей прерогатива жінок у віці після 50 років, хвороба зустрічається і у молодих жінок; при цьому повне видалення грудей — мастектомія, зустрічається вкрай рідко.

Добавить комментарий