name -    PosterMyWall - 2021-01-20T161901.165

Міністерство охорони здоров’я України разом з провідними експертами сфери розробило національну стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року, впровадження якої розпочнеться найближчим часом. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Онкологічні захворювання знаходяться на другому місці в переліку причин смертності в Україні. На обліку в закладах охорони здоров’я зараз перебуває приблизно 1 млн пацієнтів з онкозахворюваннями. Щороку рак стає причиною смерті до 80 000 осіб. Аби контролювати онкологічну захворюваність та смертність, необхідно використовувати стратегічний системний підхід на всіх рівнях. Саме тому було розроблено Національну стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року”, — зазначив очільник МОЗ.

Виявлення значної кількості випадків онкологічних захворювань на пізніх стадіях демонструє недостатню обізнаність громадян про симптоми злоякісних новоутворень та обмежений доступ до обстежень для ранньої діагностики. У межах Програми медичних гарантій держава гарантує пацієнтам безоплатні послуги з діагностики та лікування онкологічних захворювань. До програми включені 6 інструментальних досліджень (мамографія, колоноскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія) для виявлення найпоширеніших онкозахворювань. Скористатися ними може кожен громадянин України.

 

Джерело: Міністерство Охорони Здоров’я України

Добавить комментарий