name -    PosterMyWall - 2021-02-19T180122.804

Медитація допомагає полегшити симптоми депресії, втоми та безсоння у молодих жінок з раком молочної залози — запевняють науковці.

9 грудня 2020 року в Сан-Антоніо на симпозіумі, присвяченому раку молочної залози, було представлено дослідження впливу медитації на психологічний стан жінок, які проходять лікування раку грудей. Результати досліду надала Патрісія Ганц, доктор медицини, заступник директора з популяційних досліджень в Комплексному онкологічному центрі UCLA Jonsson.

У онкохворих пацієнток віком від 30 до 40 років види раку та методи лікування зазвичай агресивніші, ніж у старших жінок”, стверджує Ганц. — “Тому у молодих жінок може виникнути сильна депресія, що підвищує ризик негативних наслідків діагностики та лікування раку. Проте існує мало досліджень щодо стратегій зменшення депресії та управління стресом у онкохворих жінок”.

Тож Ганц та її колеги розглянули дві стратегії, які, на думку попередніх досліджень, можуть полегшити симптоми депресії, втоми та стресу у людей з діагнозом рак молочної залози.

У дослідженні взяли участь 247 жінок з раком грудей віком до 50 років. Учасниці випадковим чином були віднесені до однієї з трьох груп:

6-тижнева програма з медитації, спрямована на роботу з важкими думками та негативними емоціями, управлінням болю, вихованням любові й доброти.

— 6-тижнева програма з правил виживання, яка охоплювала теми: якість життя, медичне обслуговування після лікування РМЗ, стосунки та баланс між роботою та життям, сексуальне здоров’я та фізичні вправи.

група очікування, яка нічого не робила упродовж 6 тижнів дослідження, але потім могла долучитися до програм з медитації чи правил виживання.

Стан учасниць оцінювався чотири рази:

— безпосередньо перед початком дослідження;

— наприкінці 6-тижневих програм;

— через 3 місяці після закінчення програм;

через 6 місяців після закінчення програм.

Для цього жінки заповнювали детальну анкету про депресивній стан, втому, стрес і тривогу, а також здавали аналіз крові на маркери запалення.

Після 6 тижнів дослідження учасниці програм були менш вразливими та пригніченими у порівнянні з групою очікування.

Водночас наслідки програми з медитації тривали довше, ніж після програми з правил виживання. Жінки цієї групи продовжували відчувати меншу депресію навіть через 6 місяців після закінчення програми. Також у них спостерігалося зменшення проблем зі сном, приливами та втомою.

Ті ж учасниці, які проходили навчання з правил виживання, відчували зниження депресії лише до 3 місяців після закінчення програми. А також не подолали проблем зі сном, приливами та втомою.

Джерело: BREASTCANCER.ORG

Добавить комментарий