name -    PosterMyWall - 2021-05-25T135536.109

Процес лікування завжди починається з комунікації між пацієнтом та лікарем. Якщо пацієнт соромиться, боїться чи не довіряє своєму лікарю, йому складно розповідати про всі симптоми відверто. Це може вплинути на постановку діагнозу та комплаєнс хворої людини по відношенню до лікування. З іншого боку, на прийомі лікар також не завжди може вести тривалі бесіди, аби розговорити пацієнта, оскільки зазвичай він обмежений у часі.

Тож, що потрібно робити, аби діалог із лікарем був ефективним.

Продумайте запитання. Заздалегідь обдумайте і у разі потреби запишіть запитання стосовно свого здоров’я, які хотіли б поставити лікарю.

Підготуйтеся до бесіди. Йдучи на прийом до лікаря, обов’язково візьміть із собою всі попередні обстеження та медичні заключення. Запишіть назви ліків, які ви приймаєте. Пригадайте симптоми про які варто розповісти лікарю.

Попередьте лікаря про особливості. Якщо маєте будь-які культурні або релігійні особливості, які можуть вплинути на ваш вибір лікування, обов’язково скажіть про це лікарю.

Не соромтеся ставити запитання. Все, що стосується вашого здоров’я, є важливим. Тому, якщо ви щось не розумієте або забули стосовно лікування, не бійтеся запитати у лікаря. Якщо ж час консультації вичерпаний, варто запланувати ще одну зустріч із лікарем.

Будьте чесними. Інколи, переймаючись, що подумає лікар, пацієнти не повідомляють йому інформацію стосовно своїх шкідливих звичок або статевого життя. Але, запитуючи, лікар не має наміру присоромити, його основна мета — вилікувати ваше захворювання, а для цього йому потрібно більше інформації, яка може допомогти в цьому.

Поважайте особистий час лікаря. Завдяки мобільному зв’язку та соціальним мережам пацієнтам стало простіше підтримувати зв’язок зі своїм лікарем. Але потрібно пам’ятати, що в свій вільний час людина не зобов’язана займатися професійною діяльністю. Тож потрібно заздалегідь розпитати у лікаря чи зручний йому такий спосіб комунікації і, якщо так, то в який час ви можете звертатися до нього за консультацією.

 

Джерело: ingenius

Добавить комментарий