name -    PosterMyWall (8)

Занурення в себе не лише “навчає” розум зосереджуватись і перенаправляти свої думки, а й покращує роботу серцево-судинної системи. Такої думки дійшли вчені, провівши дослідження за участі людей із серцевими захворюваннями.

Згідно з умовами дослідження піддослідних розділили на дві групи. Перша група людей проходила курс прогресивної м‘язової релаксації, друга — курс медитації усвідомленості.

До початку експерименту та по його закінченню учасників обстежили. У людей з другої групи, які пройшли програму медитації, систолічний і діастолічний артеріальний тиск виявися значно нижчий, ніж у тих, хто навчався прогресивної м’язової релаксації.

Інше дослідження показало, що у людей, які пройшли програму з медитації, змінилися показники роботи серцево-судинної системи. По закінченню програми у піддослідних покращилися результати в тесті на Шестихвилинну ходьбу і знизилася частота серцевих скорочень.

Також медитація є корисною і для серця здорової людини як метод профілактики серцевого нападу. Дослідження показують, що вправи з усвідомлення можуть збільшити респіраторну синусову аритмію — природні коливання частоти серцевих скорочень, які відбуваються, коли ми дихаємо, що вказує на поліпшення здоров’я серця.

Враховуючи результати дослідження, науковці Американської кардіологічної асоціації пропонують до протоколу лікування ішемічних хвороб серця додавати курс з медитації усвідомлення.

Медитація — це те, що кожен може зробити для поліпшення свого психічного, емоційного і фізичного здоров’я.

 

Джерело: ingenius

Добавить комментарий