name -    PosterMyWall (11)

Королівський коледж Лондона у співпраці з King’s Fertility провів дослідження за участю 1,8 мільйона жінок, що перебувають на лікуванні від безпліддя. Подальші аналізи проводилися з цими ж жінками здебільшого протягом 27 років, і в них не було виявлено збільшення ризику розвитку раку грудей.

Дані, опубліковані в журналі Fertility and Sterility, є найбільшим на сьогоднішній день дослідженням, які оцінюють, чи становить ризик раку для жінок широке використання препаратів для лікування безпліддя.

Лікування безпліддя може варіюватися від використання ліків для прискорення вивільнення яйцеклітини в природному циклі жінки до більш складного лікування, такого як ЕКО, яке включає стимуляцію циклу яєчників пацієнта, витяг яйцеклітин з яєчників, запліднення їх спермою в лабораторії, а потім перенесення ембріона до матки.

Вирішення проблем, пов’язаних із лікуванням безпліддя

Ліки від безпліддя для стимуляції вивільнення яйцеклітин з яєчників використовувалися для лікування безпліддя з початку 1960-х років. Препарати, які призначаються для стимуляції яєчників, збільшують вироблення гормону естрогену і можуть впливати на клітини грудей. Висловлювалися побоювання, що це може перетворити клітини на ракові. Тож виникало питання щодо потенційного ризику ліків від безпліддя, які призводять до раку грудей.

У дослідженні, яке тривало з 1990 року до січня 2020 року, були включені жінки всіх репродуктивних вікових груп. Вони перебували під наглядом у середньому 27 років після лікування безпліддя.

Автор дослідження доктор Юсуф Бібіджаун з Королівського коледжу Лондона і King’s Fertility вважає: «Лікування безпліддя може викликати емоційні переживання. Пацієнти часто запитують нас, чи підвищує прийом препаратів, що стимулюють яєчники, ризик розвитку раку, в тому числі раку грудей. Щоб відповісти на це важливе клінічне запитання, ми провели дослідження, в якому представлені дані майже двох мільйонів людей».

Відсутній підвищений ризик раку грудей

Доктор Сеш Сункар, головний автор статті з Королівського коледжу Лондона, впевнений: «Наше дослідження показало, що використання ліків для стимулювання яєчників при лікуванні безпліддя не піддає жінок підвищеному ризику раку грудей. Ці дані надають докази, необхідні для спокою жінок і пар, що звертаються за лікуванням від безпліддя».

Кеті Ліндеманн, захисник інтересів пацієнтів з досвідом лікування безпліддя, вважає: «Багато страхів, стресу і занепокоєння, пов’язаних з лікуванням безпліддя, спричинені невизначеністю. Це дослідження не лише забезпечує пацієнтів душевним спокоєм на емоційному рівні, але також дозволяє нам приймати більш обґрунтовані рішення про ризики та переваги лікування на раціональному рівні».

Необхідні подальші дослідження

Доктор Котріна Темчінайте, старший менеджер з комунікацій в компанії «Breast Cancer Now»: «Щороку близько 55 000 британських жінок отримують жахливі новини про те, що у них рак грудей. Нам терміново необхідно дізнатися більше про те, які фактори сприяють ризики розвитку цього захворювання, щоб не дозволяти жінкам вмирати від раку грудей. Раніше було не зрозуміло, чи впливають препарати для лікування безпліддя на ризик раку грудей. І ми дійсно отримуємо дзвінки на нашу гарячу лінію від жінок, які стурбовані тим, що їхній діагноз був викликаний лікуванням безпліддя. Опубліковані дослідження запевняють, що лікування безпліддя навряд чи збільшить ризик раку грудей. Та необхідно подальше довгострокове і докладне вивчення для підтвердження цих результатів».

Джерело: HEALTH EUROPA

Добавить комментарий