name -    PosterMyWall (90)

Так іноді називають рибу. Ми всі знаємо про користь, яку вона дарує людині, і, на жаль, іноді проходимо повз полиць з дарами моря. І даремно. Адже риба — продукт, який містить багато білку, має низьку калорійність, мінімальну кількість жирів, а ще багато необхідних для нашого повноцінного життя та здоров’я вітамінів і мінералів. І все це підтверджено багаторічними дослідженнями.

Науковці виділяють п’ять переваг морепродуктів.

На першому місці серед них — високий вміст поживних речовин. А це: білок, йод, вітамін D, амінокислоти (жирні кислоти ОМЕГА-3). До слова, ОМЕГА-3 необхідні не лише для здоровя дорослих та дітей, а й плоду в утробі матері. Вживайте жирну рибу хоча б один або два рази на тиждень і ви повністю забезпечите свій організм ОМЕГА-3.

Риба та молюски — це ще й повноцінне джерело низькокалорійного білка. Саме в морепродуктах багато низькокалорійного протеїну. Більшість нежирних сортів риби (тріска, камбала) — це менш як 100 калорій на порцію. Навіть більш жирні скумбрія, оселедець і лосось містять близько 200 калорій на аналогічну порцію. При цьому лише 85 г риби може забезпечити близько 30-40% рекомендованої денної норми білка. До того ж він ще й легше засвоюється, на відміну від протеїнів тваринного походження.

Серед інших переваг морепродуктів — джерело вітаміну D. Згідно з даними ВООЗ, близько 40% населення відчувають його дефіцит. Не хочете належати до цих 40%? Вживайте лосось і оселедець. Вони містять найбільшу кількість вітаміну D. Одна порція лосося на 113 грамів дарує близько 100% рекомендованої норми цього корисного мікроелемента. А лише одна столова ложка (15 мл) жиру печінки тріски забезпечить понад 200% денної норми вітаміну D.

Зниження ризику серцевих нападів та інсультів, а також здоров’я мозку. За статистикою ВООЗ, серцеві напади та інсульти — дві найбільш поширені причини передчасної смерті в світі. Зарадити цій сумній статистиці могли б морепродукти. Адже риба є одним із найкорисніших для серцево-судинної системи продуктів у раціоні людини. А все завдяки ОМЕГА-3.

Це підтвердило дослідження в США, в якому взяло участь понад 40 000 осіб. Всі учасники вживали рибу в кількості однієї або кількох порцій на тиждень. Завдяки морепродуктам ризик серцевих захворювань у них був на 15% нижчим, ніж у тих, хто не вживав морепродукти. Причина такого результату високий вміст ОМЕГА-3 жирних кислот. Отже, як мінімум одна порція риби щотижня здатна знизити ризик інсульту і серцевого нападу.

Морепродукти допомагають ще й роботі нашого мозку. На жаль, з віком якість його роботи лише погіршуються. Але вчені переконані: регулярне споживання риби здатне уповільнити цей процес.

До слова, у прихильників щотижневого вживання морепродуктів більша кількість сірої речовини. А це основна функціональна тканина мозку. При цьому збільшення відзначається в тих частинах мозку, які відповідають за емоції та пам’ять.

Джерело: MEDIA НОВИНИ

Добавить комментарий