name -    PosterMyWall - 2021-12-01T113057.484

Дослідники ізраїльського медичного центру Rambam Health Care Campus – Hospital створили програму сіткової променевої терапії. Вона дозволяє сфокусовано атакувати злоякісну пухлину. Таким чином лікарям вдалося впливати на рак у важкодоступних місцях, які раніше вважалися неоперабельними.

Як працює метод

В інноваційній програмі опромінення застосовується метод GRID (решітка, сітка). Для розрахунку параметрів опромінення – траєкторії та інтенсивності – використовується штучний інтелект.

Перед сеансом лікарі складають план нерівномірного опромінення тканин так, щоб високоінтенсивне випромінювання спрямовувалось на певні точки, розподілені по всій площі пухлини, подібно до сітки.

Згідно зі стандартною програмою променевої терапії, проводиться 25 сеансів тривалістю від 3 до 5 хвилин. Для нового методу потрібен лише один сеанс, який призначається на початку курсу терапії. Процедура безболісна та нагадує комп’ютерну томографію.

Прорив у лікуванні злоякісних пухлин

Наразі після застосування методу GRID лікарям вдалося прооперувати вже трьох пацієнтів. У першого пацієнта пухлина мала розмір понад десять сантиметрів і локалізувалася в проблемному місці. Рак обвив кістку та великі судини ноги. Хіміотерапія виявилася неефективною. Після сіткового опромінення пухлина зменшилася до десятої частини від початкового розміру. Після цього її прооперували.

В іншої пацієнтки десятисантиметрова пухлина розташувалась впритул до артерій. Жінці загрожувала повна ампутація ноги вище коліна. Після сеансу променевої терапії пухлина зменшилася до трьох міліметрів.

Зберігає важливі органи та життя

Як відомо, саркоми м’яких тканин нараховують близько 70 різних типів пухлин, які можуть виникнути у будь-якому місці людського організму. Вони належать до агресивних пухлин, стійких до лікування навіть методами променевої та хіміотерапії. Тому дуже часто після хірургічного втручання залишається значний ризик рецидиву. Якщо саркоми локалізовані близько до життєво важливих органів, кровоносних судин або нервів, вони визначаються як неоперабельні.

Розроблений Rambam Health Care Campus – Hospital метод дозволяє проводити опромінення з ретельно обчисленими траєкторією та дозою, зберігаючи при цьому життєво важливі органи.

Сіткове опромінення є значним проривом у науці та медицині й може покращити прогноз та якість життя пацієнтів, у яких раніше видалення пухлини хірургічним шляхом було неможливим.

Настільки значний результат став несподіванкою навіть для ізраїльських дослідників. Лікарі вважають, що з огляду на успіх проведеної терапії, з часом можна буде розширити сферу застосування методу не лише на саркоми, а й великі метастази в інших типах раку.

Джерело: MED.OBOZ

Добавить комментарий